Čtyři řady seriálu Policie Modrava. Která je vaše nejoblíbenější? Hlasujte!

Fenomén Policie Modrava se blíží do finále. Už v neděli 23. října odvysílá TV Nova poslední epizodu čtvrté řady. Od roku 2015 mohli diváci prožívat osudy hrdinů žijících na Šumavě, obdivovat krásy místní přírody a také vyšetřovat vraždy spolu s týmem kapitánky Vinické. Jak to vše začalo? A která řada byla úplně ta nejlepší?

Režie seriálu Policie Modrava se ujal Jaroslav Soukup, který také stojí za zrodem seriálu. V hlavních rolích se představila Soňa Norisová, Filip Tomsa, Jaroslav Satoranský, Taťjana Medvecká nebo Jana Boušková.

Krásná příroda

Režisér seriál zasadil do Šumavy, kterou si diváci oblíbili, a každý rok na ni míří turisté, aby se podívali, kde se pohybovali herci při natáčení seriálu. Štáb se přesouval mezi Kašperskými Horami, Srním, Modravou, Klatovy nebo Rejštejnem. A společně na place strávili několik let.

První řada

Na Šumavu zamíří kriminalistka Jana Vinická, která se stane velitelkou policejní stanice. I když se ze začátku její kolegové nedokážou vyrovnat s tím, že mají ve vedení ženu, nakonec si je ale Jana získá. Spolu s týmem se Vinická vrhá do vyšetřování kriminálních případů, které otřásají místními obcemi. Vyšetřovali například případ otravy koně, zavražděné dívky, která byla těhotná, vykradené rybí sádky nebo zmizení mladé maminky.

Krásou Vinické je oslněn nejeden muž. Románek prožila s inženýrem Hofmanem, šéfem lesní správy. Nakonec si její srdce získal Tomáš z Horské služby. V průběhu první řady se diváci dozví, že byla Vinická vdaná, a i když si to nepřála, několikrát se s bývalým manželem Petrem musela potkat, pracoval jako expert na balistiku. První řada vrcholí svatbou pošťačky Květy Válkové.

Druhá řada

Vztah Jany Vinické a Tomáše Javorského pokračoval i ve druhé řadě. Fanoušci seriálu ale jistě nezapomenou na tragédii, která jejich vztah postihla. Tomáš po nehodě, která se mu stala, zemřel. Jana z toho byla nešťastná. I přesto se ponořila naplno do práce a pomáhala týmu vyšetřovat další vraždy. Oblíbené drbny ze Šumavy se také pustily do hodin tance. Role tanečníka se ujal herec Zdeněk Mahdal.

Třetí řada

Major Koutný (Jaroslav Satoranský) šéfoval kriminalistům celé tři řady. Všichni ho obdivovali, respektovali a byl důležitou součástí týmu. Nakonec se rozhodl ukončit kariéru a odejít do důchodu. Vinická také našla opět lásku, která jí dokázala zaplnit prázdnotu po Tomášovi. Seznámila se s Petrem Gabrielem, se kterým se dala dohromady.

Čtvrtá řada

Před premiérou čtvrté série Policie Modrava režisér Soukup oznámil, že to bude poslední řada, kterou se seriál s fanoušky rozloučí. Od prvního dílu diváci mohli opět prožívat osudy kapitánky Vinická, Kamila Sedláčka, majora Koutného, pošťačky Květy, prodavačky Katky, nadporučíka Karla France, poručíka Votavy, který proslavil slovo jasňačka‘, a nové postavy sestřičky Blanky.

Sledujte závěrečný díl seriálu Policie Modrava v neděli 23. října od 20:20 na Nově. Nebo už teď na Voyo!

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Policie Modrava

Články k pořadu Policie Modrava

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady