Děkujeme, Modravo! Sledujte živě rozhovory a vzpomínání na natáčení oblíbeného seriálu

Před více než deseti lety poprvé režisér Jaroslav Soukup se svým štábem, Soňou Norisovou a Jaroslavem Satoranským zavítal na Šumavu a natočil pilotní film Policie Modrava. A právě tam se zrodila televizní seriálová legenda, která pomalu, ale jistě míří do svého finále. V neděli 25. září se poslední série přehoupne do druhé poloviny.

Nebýt Šumavy, místních a podpory, kterou tvůrcům dali, fenomén Policie Modrava by nevznikl. Proto jako poděkování se režisér Soukup v neděli 25. září vrátí do obce Srní a v hasičárně se s místními společně podívá na čtvrtou epizodu nazvanou Posel ze světa mrtvých. Dění z hasičárny uvidí i fanoušci seriálu na nova.cz.

Úspěch čtvrté řady

„Jsem moc rád, že se tahle akce na Srní koná, protože chtěl bych poděkovat místním, že nám vycházeli maximálně vstříc a nechali nás natáčet ve svých chalupách a bytech. Pomáhali nám také při vyhledávání lokací k natáčení jako třeba lesák Pavel Běloch, nebo při natáčení v místním Konzumu nám maximálně vycházela vstříc jeho vedoucí Denisa Síbová a mnoho dalších… Nejcennější je, že seriál Policie Modrava se divákům líbí a má v současnosti nejvyšší sledovanost, takže naše práce nebyla marná," říká šestasedmdesátiletý režisér Jaroslav Soukup.

FOTO:  TV Nova

​​Spolu s ním v hasičárně v Srní v neděli budou Jana Boušková, kterou diváci znají jako pošťačku Válkovou, Milan Enčev, který má velkou roli v aktuálním díle, a Zdeněk Mahdal, který coby číšník Holoubek spolu s Dagmar Čárovou učili Modravské společenským tancům. Jejich taneční lekce se natáčely právě v místní hasičárně.

Poděkování Modravě

Televize Nova chce Modravě a všem místním poděkovat. Za roky trpělivosti, jejich nápady, přístup. Za to, jak i oni se stali součástí kultovního seriálu. V průběhu nedělního večera se fanoušci seriálu mohou pomocí webových stránek nova.cz alespoň virtuálně přenést do hasičárny. Těšit se mohou na rozhovory, historky z natáčení a vzpomínání svých oblíbených herců a režiséra, bez něhož by Policie Modrava nikdy nevznikla.

Galerie

„Jsem Plzeňák a na Šumavu jsem jezdil jako malý kluk, na Modravu s rodiči, když mi bylo pět, později jsem sem jezdil jako průmyslovák lyžovat do Železné Rudy. Moc rád na tu dobu vzpomínám, a i proto mám k Šumavě blízký vztah. Navíc tady mám už dvacet čtyři let chatu a moc rád a často sem jezdím. V podstatě celý seriál jsem režíroval tady ze Srní, kde jsem se vždycky po natáčení připravoval na další den,“ uzavírá Jaroslav Soukup.

​Seriál Policie Modrava sledujte každou neděli od 20:20 na Nově. A o týden dříve na Voyo!

O zákulisí oblíbeného seriálu se více dozvíte v dokumentu Policie Modrava Jaroslava Soukupa, jehož díly najdete na nova.cz.

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Policie Modrava

Články k pořadu Policie Modrava

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady