Člověk si ho může zamilovat! Čím Pan profesor vyzdvihuje přehlíženou profesi?

Kdo by nechtěl profesora, který dělá zábavné chemické pokusy, pomáhá studentům řešit životní krize (někdy až moc) a zažívá vtipné situace, do kterých by se člověk nikdy dostat nechtěl. Nekonvenční Pan profesor nebaví jen diváky, ale také autory, kteří se na seriálu podílejí. Šéfautorka Anna Bobreková na Marka Vlčka nedá dopustit.

V první řadě patřila Anna Bobreková mezi scenáristy, ve druhé se stala rovnou šéfautorkou. Převzala jsem to po Peteru Nagyovi. A vlastně jsem briefovala jednotlivé autory a sama jsem psala dva díly. Napsala jsem první a poslední, takže jsem to otevřela a uzavřela, usmívá se Bobreková.

Scenáristé museli ve druhé řadě přijít s novou postavou, kterou ztvárnila herečka Berenika Kohoutová. Přidáváme novou kolegyni, jmenuje se Eva Levá a učí angličtinu a němčinu. Měli jsme určitou volnost, mohli jsme si vymyslet, jaká bude její povaha, co ji baví, zajímá a jak se vyjadřuje. To jsme si hodně užili, popsala Bobreková.

​Jak si šéfautorka poradila s odchodem Evy Hacurové? Byla to vzrušující výzva. My jsme Evu Hacurovou měli opravdu hodně rádi, ona je specifická a úžasně zábavná. A teď jsme najednou potřebovali, aby i ta nová žena, protože je jasné, že ji nemůže nahradit v její specifičnosti, byla něčím lidská, uvěřitelná a aby zaujala kolegy i diváky. A myslím, že se nám to snad podařilo, vysvětlila Bobreková.

​Pan profesor si získal srdce diváků, ale okouzlil také šéfautorku. Čím je pro ni důležitý? Vypůjčím si, co mi řekla jedna moje bývala kolegyně... Řekla mi, že se na něj ráda dívá, protože dělá učitelskou profesi cool, že konečně ti učitelé vypadají pro ostatní lidi dobře, protože je to přehlížená profese... Mně se líbí, že je Marek sympatický hrdina, který pomáhá studentům a že se s ním dá ztotožnit a člověk si ho může zamilovat... To si myslím, že opravdu odlišuje seriál od ostatních, dodala Bobreková.

Premiérové díly Pana profesora startují 1. září na Nově. A o týden dříve na Voyo.

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Pan profesor

Články k pořadu Pan profesor

Nestihli jste v TV

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady