Studenty čeká těžký rok! Jaké příběhy si pro ně scenáristé připravili?

V první řadě pracovala Anna Bobreková jako scenáristka, ve druhé se stala šéfautorkou. Při psaní scénáře jí pomohly také zkušenosti, které nasbírala během let, kdy ona sama učila. Proč to pro ni byla výhoda? A zvládne Marek vztah s Karolínou?

Anna Bobreková mohla nejen v první řadě Pana profesora, ale i u druhé, využít při vytváření scénáře zážitky z dob učení. „Pomohlo mi to ve ztotožnění se s hlavními postavami, s Markem Vlčkem a Karolínou Beránkovou. A musím říct, že to, co jsem si odnesla sama ze svého učení, je, že je naprosto uvěřitelné a hodně časté, když se učitelé snaží pomáhat svým studentům. A je to vlastně i naopak. Žáci se kolikrát hodně zajímají, jak jejich učitelé žijí a snaží se jim také pomoct, pokud mají milostné trable,“ smála se Bobreková.

V první řadě prošli studenti z třídy Marka těžkými životními zkouškami, ve kterých se potýkali s anorexií, přiznáním orientace, šikanou nebo problémy v rodině. Co na ně čeká ve druhé řadě? „My budeme řešit domácí násilí, bude tam velký tlak na výkon jedné studentky. Řešíme zase homosexualitu, ale i dobrovolnictví někde, kde to nemusí být úplně nutně bezpečné,“ nastínila Bobreková témata druhé řady.

FOTO:  TV Nova

​Postavy Marka Vlčka a Karolíny Beránkové si získaly srdce diváků. A nejen jich! Oblíbila si je také šéfautorka. „Já je mám hodně ráda, protože se mi líbí, že Marek je více teenager, on je blíže studentům i tím, jak přemýšlí. A Beáta, její postava Karolíny, se snaží jít více podle pravidel. Ale vlastně to oba dva myslí stejně dobře se studenty. A samozřejmě je mezi nimi milostné pnutí,“ vysvětlila Bobreková.

​Marka nově čeká vztah s Karolínou. Kdo se mu do toho bude snažit hodit vidle? „Z konce první série jsme už prozradili, že je to mezi nimi nadějné... Samozřejmě se to neobejde bez komplikací, protože oni jsou opravdu hodně jiní. I na základě svých životních zkušeností čeká každý od vztahu něco jiného. Bude tam hodně nedorozumění a kolizí a budou si na to muset přijít... A ze strany Marka tam bude i žárlivost, protože se objeví dva potenciální sokové, kteří by mu mohli Karolínu ukrást,“ prozradila Bobreková.

Nové díly Pana profesora sledujte od 1. září na Nově. A o týden dříve na Voyo.

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Pan profesor

Články k pořadu Pan profesor

Nestihli jste v TV

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady