Nová postava, příběhy studentů i vztah Marka a Karolíny! Co se stane v Panu profesorovi?

Vztah nekonvenčního a studenty milovaného fyzikáře a chemikáře Marka (Vojtěch Dyk) s jeho kolegyní češtinářkou Karolínou (Beáta Kaňoková) přejde do nové fáze poté, co jej oba dotyční odhalí před svými kolegy a žáky. I přesto, že jim obě skupiny fandí a podporují je, na sebe komplikace nenechají dlouho čekat. Marek se vzdává svého statusu svobodného mládence a zkouší, jaké je to být ve vztahu. Karolína mezitím řeší, zda toho na ni není ve spojení s její novou pracovní funkcí zástupkyně ředitele moc a zda má její nový partnerský vztah vůbec perspektivu.

Ve druhé sérii tak budou diváci sledovat, jestli se oběma podaří jejich vztah udržet. Kromě ústřední dvojice se vrátí i ředitel gymnázia v podání Martina Pechláta spolu s profesory ztvárněnými Matoušem Rumlem a Ondřejem Bauerem. Do učitelského sboru nově přibude profesorka angličtiny a němčiny ztvárněná Berenikou Kohoutovou.

Na tvorbě seriálu ze školního prostředí je skvělé, že se školou má velmi intenzivní osobní zkušenost každý. Všichni jsme ve škole strávili velkou část svého života a jako rodiče tuto zkušenost prožíváme se svými dětmi. Myslím, že právě proto oslovuje Pan profesor generaci rodičů i žáků. Myslím, že je to tím, že hlavní hrdina, kterého hraje Vojta Dyk, do jisté míry zastupuje obě generace. Navenek je dospělý učitel, ale jako postava se chová spíš jako teenager: je mu jedno, jaká jsou pravidla, bojuje proti systému, přijímá studenty takové, jací jsou, a nesnaží se je formovat, shrnuje kreativní producent Pana profesora Michael Bütow.

Pan Profesor 2 Beáta Kaňoková a Vojta Dyk FOTO:  TV Nova

​I ve druhé sérii komediálního seriálu dojde na životní trápení, která řeší samotní studenti gymnázia. „Budeme se věnovat tématům, jako jsou domácí násilí, extrémní tlak na výkon a studijní výsledky, střet mladých ideálů s realitou nebo ne úplně dobrou sociální situaci vybraných studentů,“ vyjmenovává hlavní scenáristka druhé série Anna Bobreková, která má za sebou i praxi učitelky na střední škole. Ve svých úlohách se vrátí studenti Matěj Beneš, Michal Pazderka, Deniz Kayalibay, Adam Vohánka, Filip Červenka, Adam Langer, Vojtěch Vodochodský, Antonio Šoposki, Simona Lewandovská a Jessica Monteiro. V epizodních rolích se pak objeví Gabriela Míčová, Viktor Zavadil, Marek Němec, Jaromír Nosek a další.

Režiséry druhé série Pana profesora jsou Braňo Holiček (Ordinace v růžové zahradě) a Jan Haluza (Deníček moderního fotra). Druhý jmenovaný k seriálu říká: „To, co měli diváci rádi na první řadě, tady bude a bude toho samozřejmě víc. Vojta, Beáta a to jiskření, které mezi nimi je, se udrželo a zároveň bude ještě intenzivnější.“ 

Pan Profesor 2 Berenika Kohoutová FOTO:  TV Nova

​Natáčení Pana profesora 2 bylo realizováno v souladu s principy tzv. zeleného natáčení a udržitelné produkce, tedy s maximálním ohledem na životní prostředí. Pro TV Nova jej realizovala produkční společnost Paprika Studios. Velké množství bonusů k seriálu, včetně rozhovorů, pohledů do zákulisí nebo dalších exkluzivních materiálů, najdou diváci i na webových stránkách televize Nova. První řada Pana profesora, která se na obrazovce televize Nova vysílala loni na podzim, oslovila 28,58 % (share) diváků u TV ve věku 15–54 let. S největším ohlasem se setkala u mužů ve věku 15–24 let (share 35,89 %).

Nová řada Pana profesora startuje 1. září na TV Nova! Pokud se nemůžete dočkat dalších dílů, čekání si zkraťte na Voyo, kde najdete epizody předchozí série.

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Pan profesor

Články k pořadu Pan profesor

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady