• Pořady
  • Pan profesor
  • Nová postava, příběhy studentů i vztah Marka a Karolíny! Co se stane v Panu profesorovi?

Nová postava, příběhy studentů i vztah Marka a Karolíny! Co se stane v Panu profesorovi?

Vztah nekonvenčního a studenty milovaného fyzikáře a chemikáře Marka (Vojtěch Dyk) s jeho kolegyní češtinářkou Karolínou (Beáta Kaňoková) přejde do nové fáze poté, co jej oba dotyční odhalí před svými kolegy a žáky. I přesto, že jim obě skupiny fandí a podporují je, na sebe komplikace nenechají dlouho čekat. Marek se vzdává svého statusu svobodného mládence a zkouší, jaké je to být ve vztahu. Karolína mezitím řeší, zda toho na ni není ve spojení s její novou pracovní funkcí zástupkyně ředitele moc a zda má její nový partnerský vztah vůbec perspektivu.

Ve druhé sérii tak budou diváci sledovat, jestli se oběma podaří jejich vztah udržet. Kromě ústřední dvojice se vrátí i ředitel gymnázia v podání Martina Pechláta spolu s profesory ztvárněnými Matoušem Rumlem a Ondřejem Bauerem. Do učitelského sboru nově přibude profesorka angličtiny a němčiny ztvárněná Berenikou Kohoutovou.

Na tvorbě seriálu ze školního prostředí je skvělé, že se školou má velmi intenzivní osobní zkušenost každý. Všichni jsme ve škole strávili velkou část svého života a jako rodiče tuto zkušenost prožíváme se svými dětmi. Myslím, že právě proto oslovuje Pan profesor generaci rodičů i žáků. Myslím, že je to tím, že hlavní hrdina, kterého hraje Vojta Dyk, do jisté míry zastupuje obě generace. Navenek je dospělý učitel, ale jako postava se chová spíš jako teenager: je mu jedno, jaká jsou pravidla, bojuje proti systému, přijímá studenty takové, jací jsou, a nesnaží se je formovat, shrnuje kreativní producent Pana profesora Michael Bütow.

Pan Profesor 2 Beáta Kaňoková a Vojta Dyk  |  FOTO:  TV Nova

​I ve druhé sérii komediálního seriálu dojde na životní trápení, která řeší samotní studenti gymnázia. „Budeme se věnovat tématům, jako jsou domácí násilí, extrémní tlak na výkon a studijní výsledky, střet mladých ideálů s realitou nebo ne úplně dobrou sociální situaci vybraných studentů,“ vyjmenovává hlavní scenáristka druhé série Anna Bobreková, která má za sebou i praxi učitelky na střední škole. Ve svých úlohách se vrátí studenti Matěj Beneš, Michal Pazderka, Deniz Kayalibay, Adam Vohánka, Filip Červenka, Adam Langer, Vojtěch Vodochodský, Antonio Šoposki, Simona Lewandovská a Jessica Monteiro. V epizodních rolích se pak objeví Gabriela Míčová, Viktor Zavadil, Marek Němec, Jaromír Nosek a další.

Režiséry druhé série Pana profesora jsou Braňo Holiček (Ordinace v růžové zahradě) a Jan Haluza (Deníček moderního fotra). Druhý jmenovaný k seriálu říká: „To, co měli diváci rádi na první řadě, tady bude a bude toho samozřejmě víc. Vojta, Beáta a to jiskření, které mezi nimi je, se udrželo a zároveň bude ještě intenzivnější.“ 

Pan Profesor 2 Berenika Kohoutová  |  FOTO:  TV Nova

​Natáčení Pana profesora 2 bylo realizováno v souladu s principy tzv. zeleného natáčení a udržitelné produkce, tedy s maximálním ohledem na životní prostředí. Pro TV Nova jej realizovala produkční společnost Paprika Studios. Velké množství bonusů k seriálu, včetně rozhovorů, pohledů do zákulisí nebo dalších exkluzivních materiálů, najdou diváci i na webových stránkách televize Nova. První řada Pana profesora, která se na obrazovce televize Nova vysílala loni na podzim, oslovila 28,58 % (share) diváků u TV ve věku 15–54 let. S největším ohlasem se setkala u mužů ve věku 15–24 let (share 35,89 %).

Nová řada Pana profesora startuje 1. září na TV Nova! Pokud se nemůžete dočkat dalších dílů, čekání si zkraťte na Voyo, kde najdete epizody předchozí série.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Pan profesor

Články k pořadu Pan profesor

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady