• Pořady
  • Love Island After
  • Vánoce podle ostrovanů z Love Island 2022: Nejoblíbenější filmy, dobroty i zajímavé zvyky!

Vánoce podle ostrovanů z Love Island 2022: Nejoblíbenější filmy, dobroty i zajímavé zvyky!

Srdíčka z Love Islandu pochází jak z Česka, tak ze Slovenska. Každá z těchto zemí má své tradice. Jak prožívají Vánoce vaši oblíbenci z vily lásky?

Štefan alias Fabio sice žije v Praze, ale na svátky přijíždí do svých rodných Košic. „Celý den pečeme, strojíme stromek, dáme si dárky a máme vánoční pohodu. Druhý den taky nic neděláme, jen jíme,“ usmívá se. „26. prosince jdeme někam na párty,“ říká Štefan, který na druhý svátek vánoční oslavuje svůj svátek.

​Některá srdíčka se na Štědrý den chtě nechtě rozdělí. „Štědrý večer strávíme každý se svojí rodinou ale potom budeme spolu a Silvestra bychom chtěli určitě trávit spolu,“ svěřili nám bronzoví vítězové Martin a Lucia.

Házení botou i stírací losy

Každá rodina má své zažité tradice, kterých se o Vánocích drží. Sára byla v dětství zvyklá na Štědrý den vstávat už brzkých ranních hodinách. „Dřív jsme chodili zpívat do kostela, ale to už neděláme, protože se nám tak brzo nechce vstávat. Pouštíme skořápky, krájíme jablko a házíme botou.

FOTO:  TV Nova

​Také Lucia dodržuje se svou rodinou typické zvyky. „Nejíme celý den, pod talíře si dáváme peníze a dědeček nám na stromek dává losy, které si pak stíráme. A musíme sníst všechno jídlo, co je na stole,“ prozradila.

​Sabina prozradila rodinný zvyk, který je v Česku poměrně nevídaný. „Dárky nám Ježíšek nosí 23. prosince v noci, takže se vzbudíme druhý den ráno a máme pod stromkem dárky, ale nesmíme na ně celý den sáhnout a rozbalujeme je až večer,“ překvapila.

FOTO:  TV Nova

Tradiční jídla i tuňák

I škála vánočních pochoutek se u našich ostrovanů liší. Někdo si potrpí na klasiku, jiní se nebojí experimentovat. Fabio si nedokáže začátek štědrovečerní hostiny představit bez tradičního oplatku, chlebu s medem a česnekem. Radek se zase tradičním jídlům vyhýbá a nepochutná si na řízku ani obalovaném kaprovi. „Celkově nemám rád smažená jídla. Nejradši mám na Vánoce třeba lososa,“ usmívá se. Kapr už se přejedl i Sabině. „My jsme v rodině specifičtí v tom, že rádi zkoušíme jiné věci. Takže poslední dvoje Vánoce jsme měli steak z tuňáka,“ překvapila.

FOTO:  TV Nova

Netradiční dárky

Co si letos přály srdíčka najít pod stromečkem? Radek něco, co se bohužel za peníze koupit nedá. „Asi zdraví konkrétně mých prarodičů, jinak nic nepotřebuju,“ prozradil. Pro Tamaru je zdraví taky důležité a proto se do něj letos rozhodla investovat. Rodiče jí zaplatili červené světlo, které si sama vybrala. K čemu je dobré? „Znám ho od bratrance, který je olympionik. Je to pro regeneraci, proti zánětům, na šlachy, dodává kolagen do pleti,“ vysvětluje.

FOTO:  TV Nova

Láska nebeská nebo Grinch?

Co by to bylo za Vánoce bez rodinných filmů a pohádek, že? Martin miluje Pelíšky, jeho krásná Lucia zase Popelku, Shreka nebo Sám doma. Příběh Kevina McCallistera miluje i moderátorka Zorka Hejdová – a kromě toho si nedokáže Vánoce představit bez romantiky v podobě Lásky nebeské. Denisa se během svátků ráda dívá na Grinche a Kryštof si oblíbil Santu Clause.

FOTO:  TV Nova

Show Love Island After sledujte už teď na Voyo!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Love Island After

Články k pořadu Love Island After

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady