• Pořady
  • Zlatá labuť
  • Luxusní obchodní dům Zlatá labuť otevírá své brány. Co čeká hlavní postavy?

Luxusní obchodní dům Zlatá labuť otevírá své brány. Co čeká hlavní postavy?

V Praze se otevírá nový obchodní dům Zlatá labuť, který vlastní rod Kučerů. Mladý a světaznalý Petr Kučera dostal na starost chod celého domu. A proto mu záleží, aby zaměstnanci pracovali svědomitě. Jenže do Zlaté labutě se dostane dívka, která vše změní. Osudy hrdinů vás budou na televizních obrazovkách provázet každý čtvrtek minimálně do léta.

První dobový seriál TV Nova Zlatá labuť představí osudy zaměstnanců obchodního domu, který byl ve své době luxusním a moderním místem, kde si lidé mohli nakoupit oblečení, šperky, ale také gramofonové desky. Odpočinout si pak mohli v restauraci. 

Jedinečná spolupráce

Seriál natáčí pro TV Nova produkční společnost Dramedy Productions v čele s producenty Filipem Bobiňskim, Janem Coufalem a Petrem Šizlingem. Režiséry Zlaté labutě jsou Braňo Holiček a Biser A. Arichtev. Kreativní producentkou TV Nova je Klára Follová. Kulisy pro seriál vznikly v pražských Kbelích, kde se herci a štáb pohybují na ploše větší než 2 500 metrů čtverečních. Výjimečné jsou také kostýmy, kterých se ujala kostýmní výtvarnice Michaela Horáčková Hořejší. Vzniklo přes dva tisíce oděvů, které si pochvalují i samotní herci. „Než u sebe to pozoruji na kolegyních, které se mi strašně líbí. Ať už to jsou holky v pracovních barevných mundurkách jako prodavačky, které mi přijdou, že vždy prozáří scénu,“ svěřila se herečka Hana Kusnjerová. A především obdivuje kostýmy postavy Ireny Maškové z rodu Kučerů. „Pokaždé má kostýmy jiné. A vždy koukáte, závidíte a prohlížíte. Je to krásné,“ dodala Kusnjerová.

Hrdinové 

V hlavní roli Petra Kučery se představí Adam Vacula. „Je to člověk, který přijel ze zahraničí, ze kterého si přivezl inspiraci, sen, který poprvé v životě realizuje. Myslím si, že v tom vidí smysl a veliké poselství přivést do Československa ve 30. letech něco, co tu ještě nebylo... Baví mě na něm to, že je to jeho sen, který opravdu chce plnit svědomitě. A tak přistupuje i k pracovníkům, kteří tam pracují,“ prozradil Vacula.

Osud mu zkříží Bára Veselá v podání Marty Dancingerové. „Moje postava má takový pestrý vývoj. Ona začíná tak, že vůbec netuší, že se stane prodavačkou ve Zlaté labuti. Začíná jako holka ulice, která má různé problémy i s policií, protože nedělá úplně všechno tak, jak by se mělo. Dělá občas protizákonnou činnost a ve Zlaté labuti se schová,“ řekla Dancingerová.

​Zlatá labuť

V dalších rolích se představí Beáta Kaňoková, Simona Lewandowská, Petr Kostka, Daniela Kolářová, Kristýna Ryška, Petr Stach, Vasil Fridrich, Kryštof Bartoš, Vojtěch Vodochodský, Adrian Jastraban, Lucie Štěpánková, Gabriela Míčová, Michaela Maurerová, Tomáš Töpfer, Robin Ferro, Pavel Řezníček a další.

Premiérové díly seriálu Zlatá labuť sledujte každý čtvrtek ve 20:20 na Nově. Nebo už teď na Voyo!

Galerie

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady