• Pořady
  • Zlatá labuť
  • Adam Vacula ze Zlaté labutě je mužem mnoha tváří. Co se rozhodl představit světu?

Adam Vacula ze Zlaté labutě je mužem mnoha tváří. Co se rozhodl představit světu?

Adam Vacula, představitel Petra Kučery ze Zlaté labutě, má jeden koníček, kterému se už dlouho věnuje – focení. Herec zveřejňuje fotografie na Instagramu, ale rozhodl se uspořádat i vernisáž, kde představuje fotografie z prostředí Divadla pod Palmovkou. Jaké fotografie lidé uvidí? Proč se výstava jmenuje Mirrors©? A co dalšího herec prozradil ze svého soukromí?

V prvním dobovém seriálu TV Nova Zlatá labuť si zahraje Adam Vacula hlavní mužskou roli. Kromě herectví se Vacula věnuje také focení, které se stalo důležitou součástí jeho života.

Syrová výstava

A fotografie, které zachytil během angažmá v Divadle pod Palmovkou, spatřily světlo světa. „Výstava se jmenuje Mirrors© právě proto, že odráží realitu lidských bytostí, které tu jsou zobrazeny. Snažil jsem se vždy nějakým způsobem vykreslit, zobrazit lidský stav, jak ho skutečně vidím, bez úprav, bez filtrů. V té své největší syrovosti,“ prozradil herec.

​Koho lidé na snímcích uvidí? „Jsou to fotografie, které jsem pořídil před čtyřmi lety, co jsem se sem dostal do angažmá. Jsou to portréty herců, kteří tady budou v hlavní roli hrát vlastní příběhy a ne příběhy svých postav, jak to tady dělají většinou za rohem,“ řekl Vacula.

Napětí při tvorbě

Při fotografování herec zažívá také adrenalin. „Fotím na analog, takže jeden z nejvzrušivějších momentů tohoto procesu je, že do poslední vteřiny nevíte, jakým způsobem fotka vyjde, což je samo o sobě určitý adrenalin. Fotím různě v ulicích po celém světě, takže přivezu domů filmy a jsem zvědavý, co z toho vyleze,“ vysvětlil.

A proč se herec věnuje fotografování? „Pro mě je fotografování způsob vedení si takového vizuálního deníku. Je to jeden ze způsobů, jak si zachovat zdravý rozum, jak bojovat proti všednostem každodenního života. Je to určitý zdroj relaxace, inspirace, schopnost reagovat na věci kolem mě, jak se k nim vyjádřit jinak než na jevišti. Focením lidí na ulici jsem si uvědomil, že je důležité vnímat, jak jsou si lidé globálně podobní, než to, jak se od sebe liší. Myslím si, že fotka má moc otevírat lidskou mysl a díky tomu se člověk může spojit se zbytkem světa a určité představy o tom světě přehodnotit,“ dodal.

Podívejte se na pozvání Adama Vaculy na jeho vernisáž:

​​Zlatá labuť​

Herec v poslední době tráví čas na natáčení seriálu Zlatá labuť, ze kterého by se diváci také mohli dočkat fotografií ze zákulisí. Kdy? „Začal jsem dělat making of pana Petra Kostky, Daniely Kolářové. Třeba až jednou budeme točit čtyři roky, jako jsem v angažmá, tak s tím půjdu ven, ale zatím si myslím, že je brzo,“ usmíval se Vacula.

Seriál Zlatá labuť startuje 2. února na TV Nova a o týden dříve na Voyo!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady