Morávková o svém partnerovi: Osobně se moc neznáme!

Herečka a moderátorka Dana Morávková se svěřila s pocity těsně po premiérovém vysílání Víkendové Snídaně. Promluvila ale i o změně, kterou si Snídaně za 28 let prošla.

Těsně po vypnutí kamer premiérového vysílání Víkendové Snídaně jsme se s herečkou a moderátorkou Danou Morávkovou potkali ve studiu nova.cz, abychom probrali první pocity po živém čtyřhodinovém vysílání. A Morávková neskrývala nadšení. Řeč přišla ale i na začátky její práce pro TV Nova. „Začala jsem moderovat Snídani před 28 lety a končila jsem, když se mi narodil syn. A tomu teď bude 25 let. Bylo to krásné období,“ vzpomíná herečka na roky těsně po revoluci v roce 1989. „TV Nova vznikla, jak se říká, na koleni, neměli jsme tehdy ani kancelář. Do vysílání jsme chodili přes staveniště, ale byli jsme tak nadšení, že nám to nevadilo.“

Role moderátorky

Morávková byla tenkrát krátce po DAMU, kam nastoupila na podzim roku 1989. A na první krůčky v nové roli moderátorky vzpomíná s nostalgií. „Tenkrát jsem byla krátce po škole, byla jsem v Divadle Na zábradlí a do té doby tady nebyl žádný moderátor. Když je vám dvaadvacet, tak nemáte trému a nervy. Čím je člověk starší, tím je zodpovědnější.“

​To je proměna!

Herečka od roku 1994, kdy se začala na obrazovce TV Nova objevovat, prošla neuvěřitelnou proměnou. V archivních záběrech z počátku devadesátých let ji vidíme jako lyžařku nebo orientální tanečnici, vždy po boku bývalého kolegy Libora Baselidese. Vysílání tehdejší Snídaně s Novou bylo prokládáno hranými scénkami, ve kterých nechyběl ani legendární pes Novák.

Galerie

Víkendová Snídaně

Nyní budeme pravidelně na obrazovkách TV Nova vídat Morávkovou po boku Jana Čenského. „Dřív jsme spolu s Honzou točili milostné scény než Snídani,“ zavtipkovala. Seriáloví manželé, divadelní partneři a teď už i spolumoderátoři Víkendové Snídaně ale společný čas mimo kamery netráví. „Pracovně jsme se s Honzou poprvé potkali před devatenácti roky ve Zlíně na festivalu, když pro něj hledali partnerku. Ono to působí, že se moc dobře známe, ale vlastně spolu vůbec netrávíme čas v soukromí. Nikdy jsme spolu nebyli na večeři nebo v kině. Opravdu spolu trávíme jen ten čas v práci. Ale je tam nějaká chemie, sedíme si lidsky, ale osobně se opravdu moc neznáme,“ přiznala herečka. 

Celé díly Víkendové Snídaně sledujte v sobotu a v neděli ráno na Nově. Celé díly pak najdete na Voyo.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady