Dana Morávková

Dana Morávková

Pochází z jižních Čech, studovala herectví na DAMU a choreografii na HAMU. Do povědomí diváků Novy se dostala jako moderátorka pořadu Snídaně s Novou. Jako seriálovou herečku ji mimo jiné proslavila role lékařky Zdeny Suché v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, v níž účinkuje již spoustu let. Na kontě však má i mnoho jiných filmů, pohádek i seriálů (Kouř, Konec básníků v Čechách, Rodinná pouta). Je rovněž známou divadelní herečkou, momentálně účinkuje například v Divadle bez zábradlí. Kromě herectví se věnuje choreografiím oper a divadelních her na předních českých scénách. Jejím manželem je hudební skladatel Petr Malásek.

Sociální sítě
Narození
29. červenec 1971 (51 let)
V čem účinkuje

Související videa

Dana Morávková
V nové sezoně uvidí diváci doktorku Zdenu v situaci, ve které ji ještě neviděli. Jako herečka jsem se zaradovala, protože jsem v minulosti nic podobného nehrála.

Koho hraje a kde účinkuje

MUDr. Zdena Suchá

Zdena Suchá nastupovala do kamenické nemocnice jako ředitelka. S koncem této funkce jako skvělý kardiochirurg zakotvila na operačním sále. Tam také potkala svou osudovou lásku Davida. Toho si i přes neblahé začátky nakonec vzala. I přes velkou rodinou tragédii, ztrátou Haničky, která se po půl roce našla, nyní celá rodina žije pohromadě a spokojeně.

Dana Morávková na VOYO

Související články

Nestihli jste v TV

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady