• Pořady
  • Ulice
  • Jitka Schneiderová jako hvězdná posila Ulice: Jak vstoupí do děje?

Jitka Schneiderová jako hvězdná posila Ulice: Jak vstoupí do děje?

Seriál Ulice otevřel v polovině ledna velké téma – duševní zdraví mladé generace. A právě s ním souvisí také příchod nové výrazné postavy, která zasáhne do života Kristýny Volákové a jejích blízkých. Terapeutka a koučka Julie Papežová v podání Jitky Schneiderové hned při prvním setkání odhalí své silné zbraně, díky kterým má obrovský vliv na své klienty. Jaká vlastně je, jak si získá Kristýnu a komu naopak do oka příliš nepadne?

Seriál Ulice pravidelně upozorňuje na témata, jež jsou jeho divákům velmi blízká a s nimiž má spousta z nich vlastní zkušenosti. Ve svých dějích se dotýká nejen vztahových záležitostí, ale také věcí, o kterých se otevřeně moc nemluví, anebo těch, jež se bohužel stávají fenoménem naší doby. Jedním z těchto témat je také duševní zdraví mladistvých a mladé generace vůbec. V Ulici se toto téma nyní dotýká jak příběhu Kristýny Volákové (Sára Korbelová) a její rodiny, tak i Žofie Duškové (Kateřina Ujfaluši) a jejích blízkých.

Blanka (Linda Rybová) si dělá o dceru velké starosti kvůli jejím panickým atakám, jež ji přepadají čím dál častěji. Nedokáže se na to jen nečinně dívat, snaží se Kristýně pomáhat, jak jen může. Proto se ji spolu s Adamem (Vojtěch Machuta) pokusí přesvědčit, aby šla k psychiatrovi. Je jim jasné, že Kristýna se potýká s duševní nemocí, na niž jsou oni krátcí. Kristýna si naštěstí uvědomuje, že sama se z toho nedostane. Opakující se panické ataky nebo náběhy na ně jí začínají pořádně komplikovat život. Přesto je pro ni těžké přiznat si, že trpí psychickou poruchou, že by měla vyhledat lékařskou pomoc. Pro ni je mnohem přijatelnější cesta alternativní medicíny. Prostřednictvím rodinných konstelací na sobě pracuje a hledá se. Před pár dny tu získala od jedné známé i kontakt na terapeutku, která by jí mohla pomoci s jejím nynějším problémem.

​Kristýna je na koučku a terapeutku Julii Papežovou (Jitka Schneiderová) docela zvědavá, i když se trochu obává, co se od ní dozví. Julie ji ale příjemně překvapí hned při seznámení. Okamžitě si získá její důvěru. Kristýně připadne, jako by ji znala odjakživa a mluvila jí z duše. Jak je to možné?

​Julie má dobrý pozorovací talent, snadno se dokáže napojit na potřeby druhých. Má vystudovanou fyzioterapii a její přirozená touha pomáhat druhým ji přivedla i k alternativní medicíně. Ve svém oboru totiž brzy narazila na limity klasické medicíny. Díky dalšímu seberozvoji a sebevzdělávání získala mimořádný přehled také v oblastech psychologie, medicíny a sociologie. Dále si rozšířila vzdělání i o celou řadu kurzů a technik, které umně kombinuje klientům takzvaně na tělo. K tomu se vyznačuje i mimořádnou cílevědomostí, díky které si umí jít za svým a nevzdávat to. Navenek je klidná a vyrovnaná, má v sobě zdroj velké vnitřní síly, pevného přesvědčení a schopnosti dosáhnout svých cílů. Nepochybuje o tom, že svým klientům dokáže pomoci, že společně najdou cestu ven z jejich těžkých životních situací. Působí solidně a věrohodně, člověk má při setkání s ní pocit, že ví, o čem mluví, což jen zvyšuje její kredit.

​Kristýně je sympatické, že Julie není žádná ezožínka s virgulí, že jí nevnucuje své pravdy, ale naopak ji ujišťuje, že společnými silami dojdou ke kýženému cíli, kterým je zvládnutí její silné panické ataky. Ale ne každý z jejího blízkého okolí bude z Julie tak nadšený jako ona. Například Vandě (Kristýna Hrušínská) Julie do oka hned nepadne… Proč? Nejen to diváci zjistí již tento týden, kdy se Kristýna stane novou Juliinou klientkou.

​Sledujte oblíbený seriál od pondělí do pátku od 18:25 na Nově! ​Celé díly Ulice najdete na Voyo.

Související videa

Linda Rybová
Linda Rybová

Související videa

Sára Korbelová
Sára Korbelová

Související videa

Jitka Schneiderová
Jitka Schneiderová

 

SE
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Ulice

Články k pořadu Ulice

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady