• Pořady
  • Ulice
  • Letošní štědrovečerní díl Ulice bude speciální: Víme, na co se můžete těšit!

Letošní štědrovečerní díl Ulice bude speciální: Víme, na co se můžete těšit!

Seriál Ulice si stejně jako minulý rok pro všechny fanoušky připravil speciální štědrovečerní díl. Ten letošní se nebude odehrávat v důvěrně známém prostředí, tedy v hostivařských ateliérech, ale zavedeme diváky na Šumavu do starobylého městečka Kašperské Hory. V čem dalším bude ten letošní díl speciální? Na to jsme se zeptali kreativní producentky Silvie Klasové.

Jak vznikla myšlenka, že bude Ulice pravidelnou součástí vánočního vysílání?
Ulice – a jistě mluvím z duše minimálně celého tvůrčího týmu – určitě k Vánocům patří. Mnozí diváci jistě vzpomínají třeba na to, jak se ztracená Emička našla v Království hraček a poprvé promluvila nebo třeba na Vánoce, kdy se narodil Gábině její syn Šimon přímo u Peška v ložnici. Vánoce jsou zkrátka obdobím plným silných emocí a šťastných konců. Kdy jindy než o Vánocích tedy ukázat divákům jejich oblíbené postavy a to, jak dokážou i přes svou často složitou nebo nelehkou momentální situaci dojít k řešení, k vzájemnému smíření a ukázat tak, že vazby s našimi blízkými, ať už je to přímo rodina, přátelé, či sousedé, jsou tím nejcennějším, co ve svém životě máme? Proto nás mrzelo, že už několik let vysílání Ulice končilo zhruba týden před Štědrým dnem a my jsme nemohli ukázat, co se děje uvnitř našich uličních domácností, jak naše postavy tyto výjimečné svátky prožívají. Naštěstí se našlo řešení právě v podobě vánočního speciálu, který se vysílá o Štědrém dnu.

Budou tedy diváci moct sledovat Ulici o Vánocích pravidelně?
Ano, budu ráda, když vznikne taková hezká tradice, že si diváci vždy o Štědrém dnu budou moct rozbalit i dárek v podobě uličního vánočního speciálu. A jistě jim to pomůže i zkrátit čekání na nové díly, které se budou vysílat od ledna…  

Je postup přípravy vánočního speciálu v něčem odlišný od přípravy běžného dílu Ulice? Dalo by se říct, že v těchto případech mohou scenáristé trochu více popustit uzdu fantazii?
Vánoční speciál jde tak trochu mimo klasický uliční režim, a to jak z tvůrčí, tak i z výrobní stránky. Nemá to být klasický díl Ulice, který se odehraje od rána do večera, čas tu může plynout trochu jinak, stejně jako samotný příběh. Rádi bychom, aby byl vánoční speciál filmovější, abychom ho vytáhli ven z ateliérů a jeho diváky každý rok něčím i mile překvapili.

Podle čeho vybíráte rodiny, které budou ve vánočním speciálu?
Vždy záleží na tom, co zrovna ta rodina před Vánoci prožívá a jestli v jejich pokračování dokážeme najít jak emotivně silné, tak pozitivní a humorné momenty. Vánoční speciál nemá byt zatěžkaný, i když trochu toho napětí určitě snese. Minulý rok jsme slavili Vánoce v naší uliční hospodě s Lumírovou rodinou a Marečkovými, tento rok se vydáme zase o kousek dál.

Proč jste letos vsadili na rodinu Knoblochových? A v čem bude letošní díl speciální?
Speciální bude v tom, že pojedeme do exteriéru krásných Kašperských hor, dokonce se podíváme na slavný Hrad Kašperk. A speciální bude i tím, že se v něm objeví postavy rodičů Miloše Knoblocha, o kterých se v ději sice často mluvilo, ale zatím je nikdo nikdy neviděl. Na tuto rodinu a Aničku Liškovou, která se k nim odvážně vypraví trávit Vánoce, jsme vsadili právě kvůli kombinaci humoru a mezigeneračních vztahů. Věříme, že právě tato kombinace přinese i pro diváky ten správný vánoční mix, u kterého se zasmějí a odpočinou si. A možná se budou i chvilku bát, jak to celé v Kašperkách vlastně dopadne...

Jaké vánoční pořady máte nejraději a proč?
Asi jako každý miluji vánoční pohádky. V podstatě bychom si je doma mohli pouštět během celého roku – těch možností je v dnešní době bezpočet – ale ony prostě patří k vánočnímu období, a tak si s celou rodinou rádi počkáme, až poběží v televizi v ten „správný“ čas.

Co máte nejraději na Vánocích?
Od té doby, co mám sama děti, tak úplně všechno. Ale nejvíc asi ty týdny před Štědrým dnem, adventní čas je pro mě neuvěřitelně magický. Objíždíme s rodinou vánoční trhy v historických městech nebo na hradech, ta kombinace vůní, brzké tmy a světla ohňů a svíček v historických „kulisách“ mě každý rok dostane a správně vánočně naladí...  

Sledujte oblíbený seriál od pondělí do pátku od 18:25 na Nově! Celé díly Ulice najdete na Voyo

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Ulice

Články k pořadu Ulice

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady