• Pořady
  • Survivor
  • Vypadlých v Survivor je mi vždy líto, říká Ondřej Novotný: Jak se jim snaží při duelech pomáhat?

Vypadlých v Survivor je mi vždy líto, říká Ondřej Novotný: Jak se jim snaží při duelech pomáhat?

Soutěžící už jsou v nejdrsnější show světa Survivor 2023 za polovinou. Blíží se okamžik, na který se všichni těší – sloučení! Jak soutěžící a hru od začátku až doposud vnímá moderátor Ondřej Novotný?

Ondřej Novotný moderoval Robinsonův ostrov i všechny řady úspěšné reality show Survivor Česko & Slovensko. Zná tedy všechny možné strategie, soutěžící i hry! Co prozradil?

Blíží se sloučení. Jak zatím hodnotíte letošní řadu?

Nejlepší, co doteď byla. A to včetně Robinsonů. Je tu nejlepší parta lidí. Což dokládá i zájem diváků. Má to největší spád a dramatičnost. A to je to, co od Survivoru chcete. Aby bylo komu fandit, aby tam byl někdo, koho má divák rád…

Čím to je?

Určitě castingem a také větší připraveností hráčů. Mají větší vztah ke hře a v sobě mají mnohem větší kodex hráče. Neprožívají tolik tu sociální hru a ví, co si mohou dovolit.

Komu nejlépe vychází strategie?

Teď je to ještě těžko odpozorovatelné. Přelévá se to. Hrdinové teď byli dvakrát za sebou na kmenové radě. Takže to jde hodně nahoru a dolu, ale už se pomalu rýsují ti silní hráči, co naplňují všechny tři aspekty hry. A to je to, co mě na Survivor baví. Že nikdy nevyhraje nikdo, kdo si to nezaslouží. Ta hra vás nenechá to jen odsedět. Vždycky si to člověk musí opravdu zasloužit. Neznám sérii, kde by vyhrál někdo, koho nenávidíš nebo si to nezasloužil. A v tuhle chvíli tu je třeba osm lidí, kteří mají z mého pohledu šanci hrát hodně dlouho.

Proslýchá se, že Ondra Novotný vždycky pozná vítěze. Je to tak i letos?

Já to říkám, proto se to proslýchá. Vždycky to tak bylo a musím říct, že letos poprvé to tak vůbec není. A právě proto se mi ta letošní řada tak líbí. Vloni jsem věděl cca do tří týdnů, jak to bude. A letos mám asi tři nebo čtyři hráče, o kterých si myslím, že to dokáží, ale rozhodně nedokážu říct jednoho. A i oni mohou být vyřazeni. Je to pro mě překvapení každý den. Speciálně Rebelové ze hry nevystoupí na půl minuty.

Na koho ze soutěžících jste dostal nejvíc otázek?

Vždycky na toho, kdo vypadne. Diváci mají pocit, že je tam nějaká kontroverze. Že vypadl neoprávněně, že já nebo produkce jsme něco neviděli. Teď naposledy jsem měl stream s Filipem a on sám divákům říkal, aby si uvědomili, že to jsou blázni. Aby si uvědomili, že nás sice vidíte v televizi, ale vedle nás stojí pět lidí a šest kamer. A vše je to kontrolované. Soutěžícím tam vlastně chybí ta emoce, kterou mají diváci.

Jaká otázka od diváků vás dokáže zvednout ze židle a neustále se opakuje?

Takové ty otázky naivního typu. Chápu, že jsem tvář toho pořadu a že si lidé se mnou spojují všechny věci, tedy i ty zlé. Takže tisíckrát opakované otázky typu – tohle se nemělo stát, tohle je nespravedlivé… Prostě to, o čem mluvil Filip. Opravu si myslíte, že bychom pustili ven něco, co nemáme zkontrolované a co bychom nechtěli?

Vy jste velký fanoušek téhle show. Kdybyste vy sám měl složil budoucí allstars team, kdo by v něm byl?

Patřili by tam rozhodně všichni vítězové – Marek, Martin, Vláďa. Legenda je i Petra. Tereza, ta mě moc bavila na kmenových radách, ta na mě vždycky koukala tak upřeně, že jsem to nikdy nezažil. Braňo je legenda, Tomáš Zástěra by byl fajn. Nerad bych na někoho zapomněl. Ale tohle je na první dobrou. A z téhle řady rozhodně vzejde největší počet lidí, kteří by na to měli. No a samozřejmě Jirka. On už teď je legenda.

Který duel byl podle vás nejbizarnější?

Nemám rád fyzické duely, které k téhle verzi ale patří. Nevnímám to jako část toho Survivoru, který mám rád. Třeba souboj hned na začátku, kdy se soutěžící přetlačovali. Bylo to strašně dlouhé, leželi tam věčně v písku, musel jsem vymýšlet nová a nová pravidla. Všichni byli vyčerpaní a to pak bylo vidět v dalších dnech.

Zkoušíte si sám všechny ty hry?

Když můžu, tak si to všechno vyzkouším, protože mi to pomáhá v tom popisování a taky v tom, že vím, kde můžou být soutěžící vychytralí. Každý z nich se totiž snaží získat jakoukoliv možnou výhodu. Každému vždycky říkám, že to není sport, ale že ten souboj a duel je urychlovač akce a posouvač té hry.

Která hra vám přišla náročnější, než se na první pohled zdálo?

Všechno to balancování. V televizi to na první dobrou vypadá, že to je jednoduché, ale vůbec. Když si to napoprvé nezkusíš a děláš to poprvé, tak ti to může spadnout hned, jak začneš. A pak vypadáš jako největší trapák.

Přepadla vás za tu dobu lítost ke kmeni nebo soutěžícímu?

Touhle řadou se line jedna věc, kterou nechápu. Vždycky si vymyslí nějakou mantru, na kterou se všichni odvolávají. A mantra téhle série je, že sem nepatří emoce. Ono je to ale přesně obráceně, je to tu brutálně o emocích. Je mi často líto těch, kteří vypadnou, protože oni jsou v takové zvláštní bublině a v momentě, kdy se na ně řítí nebezpečí a jdou do duelu, tak jsou stále v té bublině, ve svém světě, a neuvědomují si to. Já se jim vždycky snažím pomáhat, ale v ten moment nevnímají. A pak, když vypadnou, tak se každému začervenají oči, že by to chtěli vyvrátit, ale ono už to nejde. A protože vím, jak silný zážitek to je, tak to s nimi prožívám a je mi to líto u každého z nich.

Survivor 2023

Jste zvědaví, jak se bude Survivor vyvíjet dál, a nechcete promeškat žádnou epizodu? Tak se mrkněte na TV Program.

​​Zajímá vás, co se řeší na sociálních sítích okolo show Survivor 2023? Sledujte pravidelně pořad Highlights s Evou Hronkovou, který vychází na nova.cz každou středu a pátek. Exkluzivní obsah pro vás chystá i moderátor Tomáš Zástěra v pořadu Na ostro(v).

Show Survivor Česko & Slovensko sledujte každou středu a čtvrtek na TV Nova. Nebo s předstihem na Voyo!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Survivor

Články k pořadu Survivor

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady