VELKÉ ODHALENÍ: Jak Filip Tomsa začínal? V jeho starších rolích byste ho nepoznali

VELKÉ ODHALENÍ: Jak Filip Tomsa začínal? V jeho starších rolích byste ho nepoznali

Český herec Filip Tomsa je právě v Kristových letech, a to je ten pravý čas podívat se, co všechno za dobu stihnul. A není toho vůbec málo.

Policie Modrava

Filip se narodil 20. dubna 1984 v Bezu u Mladé Boleslavi, kde také navštěvoval základní školu. Už během základní školy se začal rozvíjet v Benátkách nad Jizerou, kam dojížděl do Základní umělecké školy. Tato investice do rozvoje jeho talentu se určitě vyplatila. Filip Tomsa v Praze poté vystudoval hudebně - dramatický obor na Pražské konzervatoři. Paradoxně Konzervatoř ale nebyla jeho první volbou. Sám Filip tvrdí, že to byla spíš náhoda a zásluha herečky Evy Horké, která ho na přijímací zkoušky připravovala. Během tohoto studia se už podíval na prkna Národního divadla, a to konkrétně ve hře Smrti Hippodamie, a stihnul i hostovat v Černém divadle Jiřího Srnce.

GalerieMomentálně ho můžeme vidět v Městském divadle v jeho rodné Mladé Boleslavi nebo jako hostujícího herce pražského Divadla na Vinohradech. V tomto pražském divadle právě hraje v inscenaci Jistě, pane ministře.


Na televizních obrazovkách jsme si ho poprvé mohli všimnout v roce 2001, kdy s Českou televizí natočil inscenaci Adam a Eva 2001. Dalším významným rokem, kdy jsme si Filipa všimli, byl rok 2007. To totiž Tomsa natočil film Kvaska, kde hrál například s Lucií Vondráčkovou. Co se jeho novější filmové tvorby týče, zásadní pro něj byla hlavní role ve filmu Taxi 121 (2016), který byl inspirovaný skutečnými vraždami pražských taxikářů z roku 2014. Od té doby si zahrál už v několika filmech, pohádkách a seriálech. Mluvíme-li o seriálech, Filip Tomsa se objevil v seriálech, z poslední doby ho známe i z Ordinace v růžové zahradě 2 a nyní ho můžeme sledovat v seriálu Policie Modrava jako poručíka Kamila Sedláčka.

FOTO: 


Filipovi štěstí přeje jak na divadelních prknech a před kamerou, tak i co se lásky a rodinného života týče. V roce 2012 se oženil se svou dlouholetou přítelkyní Evou Měšťákovou, nyní Tomsovou. Seznámili se právě během natáčení Ordinace v růžové zahradě 2. S manželkou v současné době vychovávají dvě děti, o kterých tvrdí, že ho dokáží spolehlivě nastartovat.


Tomsova manželka Eva ale není jedinou Evou v jeho životě. Filip Tomsa má i sestru Evu, která je od narození mentálně postižená. To ale v žádném případě nemění jejich idylický sourozenecký vztah. Například v roce 2015 se společně objevili na koncertě Pavla Vítka, který se konal na Karlštejně. Filip se na to konto nechal slyšet, že postižení své milované sestry bere jako fakt a je rád za to, jaká je.


My proto Filipovi fandíme ještě víc a těšíme se, až ho opět uvidíme na televizních obrazovkách.
 
Kriminální seriál Policie Modrava můžete sledovat každou neděli od 20:15 na TV Nova! Poslední díly naleznete na kanále Nova Plus!

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Policie Modrava

Články k pořadu Policie Modrava

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady