• Pořady
  • Policie Modrava
  • Jakou má film Kamarád do deště spojitost s Policií Modrava? To by nikdo nečekal

Jakou má film Kamarád do deště spojitost s Policií Modrava? To by nikdo nečekal

Jakou má film Kamarád do deště spojitost s Policií Modrava? To by nikdo nečekal
Zdroj: Archiv TV Nova

Kdy jindy se obrátit na svého nejlepšího přítele, než když lítáte ve velkém průšvihu. S vé o tom ví i hlavní hrdina filmu Kamarád do deště. Co má film společného s Policií Modrava a jak vznikala píseň Dávej ber?

Film Kamarád do deště se natáčel čistě v centru Prahy v srpnu roku 1987. Mladý a nezkušený číšník Michal se dostane do velkého problému. Je okraden o tržbu, kterou měl jít uložit do banky. Protože je ale v podmínce, nikdo mu nevěří, a tak se rozhodne požádat o pomoc kamaráda taxikáře...

Tady je TOP 6 zajímavostí z filmu:

 

FOTO:  Archiv TV Nova

1. Záběry, kde vybouchne automobil Volha, byly štábem natáčeny na rušné Národní ulici u Jazz clubu Reduta. Výbuch sice dopadl na výbornou, ale současně poškodil několik výloh v těsném okolí.

2. Při psaní scény, kdy si jde Sagvan Tofi do obchodního domu Máj vyzvednout peníze ze záchodové nádržky, se scénáristé inspirovali skutečnou událostí a chtěli, aby se ve filmu objevila.

FOTO:  Archiv TV Nova

3. Mimo jiných songů zazněla ve filmu i píseň skupiny Banket a Richarda Müllera Tlaková níž. Ta byla následně přezpívaná do angličtiny pod názvem The Pressure is Low.


4.Pecku Dávej ber nazpívali původně oba hlavní hrdinové Lukáš Vaculík a Sagvan Tofi. Bohužel se ale zpěv Lukáše Vaculíka producentům nezdál dost dobrý, a tak ho z konečné nahrávky odebrali.


5. Automechanika si ve filmu zahrál Jiří Langmajer. V jedné ze scén hlásí vedoucímu, že volal Kouba. Stejnojmennou postavu mladého vojína Langmajer ztvárnil ve filmu Copak je to za vojáka...


6. Režie filmu Kamarád do deště se ujal režisér Jaroslav Soukup, který mimo jiné režíroval Lásku z pasáže a Vítr v kapse. Protože sám pochází z Plzně a má velmi dobrý vztah k Šumavě, ochotně se ujal i natáčení první i druhé řady seriálu Policie Modrava, kde se mu podařilo mimo osudy tamních obyvatel zachytit i krásnou přírodu.

 

Galerie

Film Kamarád do deště můžete sledovat na Nově 13. 8.od 17:45 a na Nova Cinema od 15. 8. od 18:35.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TAJNÁ MINULOST. Jaká byla první láska Sagvana Tofiho. A jaké jeho poprvé? To neuhádnete!

FILMOVÁ MÍSTA 6: Tváří se jako stejné, ale nejsou! Změn ve filmu 2Bobule si všimne jen pozorný divák. VIDEO

Nova.cz
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady