Šumava, místo Policie Modrava i hereckých legend. Kam chodil na pivo třeba Jan Werich?

Možná právě přemýšlíte, kam vyrazit na podzimní výlet. Máme pro vás tip na návštěvu malebné šumavské vesničky nedaleko Klatov – Velhartice.

Než se vydáte na velhartický hrad, rozhodně navštivte Skanzen lidové architektury, kde uvidíte původní zachráněné stavby přesunuté z různých míst Pošumaví.

Při vstupu do samotného hradu Velhartice zvedněte oči. Uvidíte torzo Rajského paláce a věž Putna. Obě části původního hradu propojuje mohutný kamenný most. Až si celý areál prohlédnete, navštivte rozhodně i místní hradní pivovar.

FOTO:  TN.cz

​Pokud vaše kroky povedou do centra obce Velhartice, všimněte si gotického kostela Narození Panny Marie ze 14. století. Pro milovníky pověstí je pak skoro povinností navštívit velhartický hřbitov. Váže se k němu údajně pověst podobná té, kterou znáte z balady Svatební košile od Karla Jaromíra Erbena. A když už se budete toulat okolo Velhartic, nezapomeňte navštívit nedalekou zříceninu hradu Rabí.

FOTO:  TN.cz

​Učarovala vám šumavská příroda? Jste na tom stejně jako Jan Werich, který si u ramene říčky Ostružná nechal postavit svoji chatu. Tu mu navrhl architekt František Zelenka, zaměstnanec Osvobozeného divadla. Až tedy půjdete po naučné stezce podél této usedlosti, naskytne se vám stejný pohled, jako Janu Werichovi, který právě zde v roce 1980 ztratil vědomí a v nemocnici už se neprobral. Říká se, že právě pohled na chatu byl ten poslední, který kdy viděl.

FOTO:  TV Nova

​Premiérový díl Policie Modrava sledujte každou neděli na Nově. O týden dříve ho najdete na Voyo.

O zákulisí seriálu se dozvíte více v dokumentu Policie Modrava Jaroslava Soukupa:

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Policie Modrava

Články k pořadu Policie Modrava

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady