Poručík chatařem! Filip Tomsa o čtvrté řadě Policie Modrava a o poutu k Šumavě

Herec Filip Tomsa se v roli poručíka Kamila Sedláčka objevuje v seriálu Policie Modrava už od první série. Oblíbená kriminálka vysílá od roku 2015 a za ta léta jeho postava pomohla vyřešit několik případů, které zaměstnaly celý tým kapitánky Vinické. Je tedy jasné, že Kamil Sedláček nemůže chybět ani v poslední, čtvrté řadě!

Stejně jako předchozí řady i ta poslední bude mít osm dílů, ve kterých se můžete těšit na Filipa Tomsu. Jak mu poručík za ty roky přirostl k srdci? „Můj vztah ke Kamilovi je veskrze kladný. Je to hodný, slušný a přímý profesionál, kterému se z mého pohledu lidsky nedá nic vytknout. Ale vývoj u něj nečekejte. Úloha mé postavy v seriálu byla čistě praktická. Pomáhal jsem posouvat děj a byl jedním z průvodců v jednotlivých epizodách,“ vysvětlil Tomsa.

Čtvrtá řada Policie Modrava bude úplně poslední. Po čem se bude Tomsovi nejvíce stýskat? „Především mi bude chybět setkávání s některými konkrétními lidmi. Ale jinak jsem přesvědčen, že není nic lepšího, než v nejlepším skončit. Já jen doufám, že jsme vystihli ten správný moment,“ řekl Tomsa.

​Šumava se díky seriálu stala velmi oblíbeným místem turistů, kteří se každoročně vydávají po stopách Policie Modrava. A s místní přírodou je spjatý i herec. „Šumavu mám moc rád, ostatně jako každý kus nádherné přírody. Rodina mé ženy má v předhůří Šumavy chalupu, takže tam vždy alespoň párkrát za rok
zavítáme,“ prozradil Tomsa.

A jaký byl Filip Tomsa před Policií Modravou a jaký je nyní? „Především o mnoho let mladší, naivnější a sám. Dnes jsem ženatý, mám dvě skvělé dcery, a tím pádem jsem i šťastnější,“ dodal Tomsa.

Všechny epizody Policie Modrava najdete na Voyo! Reprízové díly třetí řady si nenechte ujít každou neděli od 20:20 na Nově a od 4. září sledujte na Nově novou řadu.

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Policie Modrava

Články k pořadu Policie Modrava

Nestihli jste v TV

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady