Ženy milují Policii Modrava! V čem podle Jaroslava Soukupa tkví kouzlo seriálu?

Režisér Jaroslav Soukup stojí za zrodem seriálu Policie Modrava, který se na obrazovkách TV Nova objevuje od roku 2015. Na svém kontě má ale řadu úspěšných filmů, které diváci milují dodnes. Mezi ně patří Discopříběh nebo Kamarád do deště.

O režisérovi se také chystá dokument. O čem bude? „Já sám nevím. Se mnou dělají rozhovory, ukazuji jim místa, kde jsme natáčeli různé série v různých letech. Byli jsme nahoře na Kašperských horách ve hřbitovním kostele, kde jsme natáčeli scény do poslední řady a ukazoval jsem jim, kde jsme to točili... V dokumentu, který má být o mně a o Policii Modrava, si myslím, že toho bude docela dost,“ popsal Jaroslav Soukup.

Diváci se mohou těšit i na informace ze zákulisí seriálu, o kterých dosud netušili. „Koho napadne, že točíme scény, jak běží policisté do hřbitovního kostela a vběhnou dovnitř a je to jinde úplně,“ prozradil Soukup.

Policie Modrava Jan Monczka, Michal Holán FOTO:  TV Nova

​Pro seriál bylo důležité vybrat místa, kde se budou natáčet konkrétní scény, které se odehrávaly v Národním parku Šumava. Úkolu se ujala Dana Stašková, podle režiséra nejdůležitější osoba celého natáčení. „Ona se zúčastňovala obhlídek, hledaly se podle scénáře motivy... Napřed musela dohodnout, aby nás vůbec do těch objektů pustili. A když jsem si z pěti vybral, musela s nimi dohodnout, abychom tam mohli natáčet... Je to taková zastrčená funkce při natáčení, ale jedna z nejdůležitějších,“ vysvětlil Soukup.

Čtvrtá řada Policie Modrava odstartuje na podzim na TV Nova. Jaká bude? „Myslím si, že neztratí kvalitu těch příběhů, které byly předtím. To jsem se snažil udržet. Řada se uzavře čtyřicátým dílem... Nebudu prozrazovat jak a kdo v poslední scéně vystupuje, ale čtyřicet dílů je až až a nechci, aby se seriál vyčerpal a úroveň dílů šla níž,“ má jasno režisér.

FOTO:  TV Nova

​Policie Modrava se těší u diváků obrovské oblibě. V čem podle režiséra tkví kouzlo seriálu? „Je to lidský seriál, i když se tam vraždí. Podle průzkumu, co jsem viděl, tak jednoznačně seriál sledují převážně ženy... Ženy milují Policii Modrava,“ svěřil se Soukup.

A na co se chystá režisér po Policii Modrava? „V plánu zatím nemám nic, protože už mám nějaký věk a nechci celý život jenom pracovat... Natočil jsem osmnáct celovečerních filmů na Barrandově, ke kterým jsem si psal scénář nebo jsme ho psali se spoluautory. Pak jsem si, to málokdo ví, v devadesátých letech sám vyprodukoval sedm celovečerních filmů, na které jsem si sám sehnal peníze... Musel jsem psát do banky příkazy, honoráře... Byl jsem mladý a nějak jsem to všechno zvládl, dneska bych to nezvládl... Musím říct, že nikdy jsem netočil, co by mě nebavilo.“

Podívejte se na ukázku z filmu Discopříběh:

​Režisér v rozhovoru zavzpomínal na filmy, které ho provázejí celý život a diváci je dodnes sledují. „Vítr v kapse jsem točil v Plzni v roce 1982, Láska z pasáže rok 1985, v roce 1988 myslím byl první Kamarád do deště. Po revoluci jsem si sehnal peníze na Discopříběh a na Kamaráda do deště 2... Samozřejmě, že mě těší ten úspěch filmů, jak tehdy v kinech, což byly milionové návštěvnosti, tak i to, že se opakují,“ dodal Soukup.

Ukázka z filmu Kamarád do deště:

​Filmy od Jaroslava Soukupa najdete na Voyo! Na Voyo najdete i Policii Modrava, třetí řadu seriálu můžete sledovat každou neděli na Nově.

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Policie Modrava

Články k pořadu Policie Modrava

Nestihli jste v TV

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady