Klokani, historické události i děsivá místa! Co nabízí ráj seriálu Policie Modrava?

Seriál Policie Modrava je zasazený do krásné přírody, kterou nabízí Národní park Šumava. Na výlety sem proudí nejen turisté, ale také fanoušci seriálu, kteří prozkoumávají místa, kde se pohybovali jejich oblíbení hrdinové. Které místo je spíše pro otrlé a kde narazíte například na klokany?

Šumavu si pro kriminální případy režisér a spoluscenárista Jaroslav Soukup nevybral náhodou. Před několika lety si tu pořídil chalupu, a tak měl z čeho čerpat. Dokonce od místních obyvatel sbíral historky, které použil pro seriál Policie Modrava. „I když jsou jednotlivé případy vymyšlené, mají pořád reálný základ,“ řekl režisér.

FOTO:  TV Nova

​Když se na obrazovkách TV Nova objevila v roce 2015 první řada, okamžitě si ji diváci oblíbili. Seriál přináší nejen napínavé případy, skvělé herecké výkony, ale také ukazuje krásná místa Šumavy. Tvůrci si pro natáčení vybrali hned několik míst, díky kterým se diváci přenesou do nádherné přírody. Určitě ale stojí za to na Šumavu také vyrazit.

V obci Modrava narazíte na klokany, kteří se nacházejí naproti pivovaru Lyer, kam vyrazí milovníci piva. Navštívit můžete také Modravské slatě, jedny z nejrozsáhlejších rašelinišť a slatí, které Šumava nabízí. Dostanete se k nim po vyznačených stezkách. A za zmínku také stojí Klostermannova chata. Ta patřila českému spisovateli Karlu Klostermannovi, pro něhož se Šumava stala důležitou součástí jeho děl.

Další zajímavosti o Modravě se dozvíte v reportáži:

Štáb Policie Modrava si pro natáčení zvolil i Klatovy, ke kterým neodmyslitelně patří tradiční pěstování karafiátů a jejich každoroční výstava. Na náměstí pak najdete barokní lékárnu U bílého jednorožce. V provozu už není od roku 1996, dnes slouží jako muzeum. A pokud vám nenahání strach mumie, vyrazte za nimi do místních katakomb. Za návštěvu stojí také Kašperské Hory, kde najdete náměstí, které se v seriálu objevuje. Dále Hrad Kašperk, který má své vlastní pivo, nebo kamenný pranýř na Šibeničním vrchu. Právě tady byli připoutáváni lidé, kteří se dopustili trestných činů.

Jak vypadají katakomby v Klatovech? To zjistíte ve videu:

​A nenechte si ujít ani pomník věnovaným králům Šumavy. Najdete ho na cestě u silnice mezi Borovou Ladou a Kvildou, kde vedla stezka, kde působil převaděč Kilián Nowotny. Mezi krále Šumavy patří i Josef Hasil, který přes hranice pomohl stovkám lidí. O něm bude také minisérie Král Šumavy, která vzniká pod značkou Voyo Originál. V hlavní roli se těšte na Oskara Hese, Vojtěcha Vodochodského nebo Judit Bárdos.

Galerie

​Pokud vám po cestě Šumavou vyhládne, zastavte se třeba v restauraci Country Saloon v Klatovech, která vám ukáže pravou atmosféru westernu. Na zákuscích si pochutnáte v Rósta Kafe, rodinné pražírně s kavárnou v Kašperských Horách. A chybu neuděláte ani návštěvou Hotelu Rankl v Horské Kvildě, kde si pochutnáte na české klasice. Vaše děti se zabaví na hřišti.

FOTO:  TV Nova

​Třetí řadu seriálu Policie Modrava si nenechte ujít každou neděli ve 20:20 na Nově. Všechny epizody najdete na Voyo! Ukázky a bonusy sledujte na Nova Plus.

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Policie Modrava

Články k pořadu Policie Modrava

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady