Co se skrývá za úspěchem seriálu Policie Modrava? Režisér odtajnil detaily z natáčení!

Za úspěšným seriálem Policie Modrava stojí režisér Jaroslav Soukup a scenárista Miroslav Vaic. Už od první série v roce 2015 se tato kriminálka, která sleduje vyšetřování týmu policistů pod vedením Jany Vinické, těší velké sledovanosti v televizi. Diváky baví nejenom zajímavé případy, ale také šumavská příroda. Jak jednotlivé díly vznikaly? A s jakými komplikacemi se museli tvůrci potýkat při natáčení?

FOTO:  TV Nova

​Samotnému natáčení v okolí Kašperských Hor předchází dlouhé měsíce příprav. Režisér Jaroslav Soukup musí ze všeho nejdříve vymyslet zápletky, sepsat je do jednotlivých epizod a objet vhodné lokace. „Největší dřina je najít dobré příběhy a těch 10 měsíců to psát,“ vysvětluje sám tvůrce. Za jedním dílem se skrývá skutečně hodně práce! Než se dá dohromady jeden scénář včetně schvalování, trvá to průměrně měsíc a půl. Každý případ je navíc vybraný ze 30 až 40 námětů a je vyladěný do těch nejmenších detailů.

Nebýt Jaroslava Soukupa, seriál by pravděpodobně nikdy nespatřil světlo světa. Jedná se totiž o projekt, který je jeho srdci velmi blízký. Před 20 lety si na Šumavě pořídil chalupu a od té doby se tam snaží trávit každou volnou chvíli. Během té doby se mu podařilo načerpat tamní jedinečnou atmosféru, kterou vkládá i do seriálu. „I když jsou jednotlivé případy vymyšlené, mají pořád reálný základ,“ zdůrazňuje režisér. Někteří obyvatelé mu ochotně vyprávěli historky o tomto kraji, ze kterých potom také vycházel. Díky tomu vydal dokonce tři knihy s touto tematikou.

FOTO:  TV Nova

V seriálu se objevují také někteří rodilí Šumavané, většinou se jedná o členy různých ochotnických spolků. Ačkoliv s takovými lidmi mají tvůrci většinou více práce, protože stojí často před kamerou úplně poprvé, řada z nich se skutečně osvědčila a dostává i mluvené role. Právě oni mohou totiž ještě více přispět k autentičnosti prostředí, protože přece jenom znají svou kulturu ze všech nejlépe. Režisér ale nedá dopustit ani na spolupráci s představiteli ústředních postav. Herci Soňa Norisová, Jaroslav Satoranský, Filip Tomsa a Taťjana Medvecká jsou podle něj skuteční profesionálové.

FOTO:  TV Nova

Podmínky při natáčení přitom nejsou vždy úplně ideální. Šumavská příroda je stejně nevyzpytatelná jako dubnové počasí, ale na rozdíl od něj to platí v tomto případě po celý rok. Štáb se často musel potýkat s extrémními situacemi – od velkých dešťů přes sníh a zimu až po neskutečná vedra. Z finančních důvodů se však natáčení nemůže jen tak na nějaký čas zastavit. Tvůrci proto museli mnohdy improvizovat. „Taková je Šumava, s tím už jsme se všichni smířili. Jeden den je špatně, druhý den bude líp,“ shrnuje situaci s nadhledem režisér.

Na Policii Modrava se dívejte každou prázdninovou neděli od 20:20 na TV Nova. Celé díly můžete najít také na Voyo! 

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Policie Modrava

Články k pořadu Policie Modrava

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady