Podzim 2023 v Ordinaci: Dívčí válka, problémy s Tondou i Jarmilina velká láska

Napětí mezi Bibi a Johankou vrcholí, Suší si neví rady s Toníkem, Jarmila je konečně zamilovaná a Iveta neví, co vlastně viděla... Nejen to se bude v Ordinaci řešit na podzim.

Ordinaci opustila jedna z jejích nejvýraznějších hrdinek, doktorka Alena Mázlová (Michaela Badinková), a s sebou si vzala své biologické dítě, syna Bena. Do kamenické nemocnice se ale naopak vrátila Bibi a přibyla nová posila – Valerie. Podívejte se, co všechno vaše oblíbené hrdiny čeká v nových dílech!

Dívčí válka mezi Bibi a Johankou

Bibi (Marika Šoposká) a Patrik (Patrik Děrgel) se rozvádějí kvůli Johance (Sabina Rojková). Té je ale celá situace velmi nepříjemná a pořád neví, jestli Patrika chce, nebo ne. Vše se zkomplikuje, když se Bibi rozhodne, že o Patrika s pomocí kamarádů, zejména policistky Sandry (Sarah Haváčová), ještě zabojuje. „Bibi už dávno není naivkou v růžovém s čivavou v náručí. V poslední době zažila spoustu neočekávaných situací, jak profesních, tak osobních, s nimiž se musela vypořádat – nemocná matka nebo lékařská mise na ukrajinsko-polské hranici. I když aktuálně řeší rozvod s Patrikem, není zoufalá. Naopak, v Ordinaci spolu se Sandrou rozjíždí komedii,” říká o „nové“ Bibi její představitelka Marika Šoposká.

Bibi a Patrik ve svém bytě
Bibi a Patrik z Ordinace v růžové zahradě 2

​Z Bibi a Johanky, na jejíž straně přirozeně stojí její sestra Eva (Patricie Pagáčová), se stávají nesmiřitelné soupeřky... Naopak dobrou kamarádku najde Bibi v Sandře. „Sandra od té doby, co skončila jako lékařka a začala v Kamenici dělat policistku, byla na můj vkus až příliš vážná. Takže jsem ráda, že v této sezoně se diváci dočkají i Sandřiných komických eskapád. Miluju komedii a navíc – s Marikou se mi hraje báječně,“ prozrazuje Sarah Haváčová, představitelka Sandry.

Bibi a Sandra v Ordinaci si připíjí
Bibi a Sandra v Ordinaci  |  FOTO:  TV Nova

​Nová posila, nové oddělení?

Klidný život v Kamenici rozproudil příchod Valerie Vlčkové (Veronika Lapková), která je specialistkou úzkoprofilového, prestižního oboru – prenatální chirurgie. Je ambiciózní, sebevědomá, dravá a přitažlivá a toto vše o sobě i ví. Práci je schopná podřídit všechno, včetně osobního života. Na cestě za svým cílem ale dokáže být až bezohledná a chladnokrevná, přestože to nedává svému okolí najevo – ve její společnosti se ostatní cítí dobře. „Ta postava je moc dobře napsaná, není to prvoplánově kladná ani záporná role, což je moc fajn. Pro herečku za odměnu. Doufám, že si to užijí i diváci a budou se ji snažit pochopit, protože Valerie to rozhodně nemá lehké,“ říká o ní Veronika Lapková.

Veronika Lapková jako Valerie Vlčková v Ordinaci
Veronika Lapková jako Valerie Vlčková v Ordinaci  |  FOTO:  TV Nova

Valerie si druhé umí získat, takže od ní neočekávají žádnou zradu. Proto jí projdou i větší problémy. Jediný, kdo na tuto její hru nehodlá přistoupit, je Leoš Mára (Robert Jašków). Naopak kolegu Davida Suchého (Jan Čenský) i jeho ženu Zdenu (Dana Morávková) si okamžitě získá. V úplném kontrastu jsou pak pocit osamělosti a strach skrytý pod fasádou sebevědomí, že je vlastně úplně průměrná, obyčejná, ne zcela schopná.

Dana Morávková a Jan Čenský jako David a Zdena Suší
Dana Morávková a Jan Čenský jako David a Zdena Suší  |  FOTO:  TV Nova

Problémy s Tondou

Tonda, syn Davida a Zdeny Suchých, v Ordinaci brzy oslaví zletilost. A svým rodičům dost zamotá hlavu, protože nevědí, co se s ním děje. Začne mít problémy ve školním i sportovním kolektivu, s okolím komunikuje velmi stroze a až nebezpečně se uzavírá do sebe. Tuto roli nově ztvárňuje Tomas Sean Pšenička, kterého mohou diváci Voyo znát například ze seriálu Sex O´Clock.

​​Jarmilina láska

Bobo Švarc (Martin Zounar) se konečně rozhoupe k tomu, aby požádal svou milou Darinu Márovou (Mahulena Bočanová) o ruku. Vše se však zkomplikuje, když se seznámí s Andym (Jan Slovák). Andy začne chodit s jejich přítelkyní, psycholožkou Jarmilou Kočkovou (Jana Paulová). „Jarmila se zamilovala! Je naprosto okouzlená Andym, což je i pro diváka naprosto pochopitelné, vypadá a prezentuje se totiž jako Pan Dokonalý. Jarmila mu naprosto podléhá, dokonce se jí vypnou radary psycholožky,” říká o své postavě Jana Paulová.

Andy a Jarmila v Ordinaci
Andy a Jarmila v Ordinaci  |  FOTO:  TV Nova

​​Jarmila totiž už snad ani nečekala, že ji tak intenzivní cit a gentlemanství ještě kdy potkají. Andy zdá se být dokonalý. Filantrop, ochránce ohrožených opic na Borneu, vegetarián ze soucitu s němými tvářemi. Jenže není všechno zlato, co se třpytí, a s Andym čekají Jarmilu, Boba a Darinu neuvěřitelné peripetie... „Andy hraje vysokou hru a nesmí polevit, nesundavá nohu z plynu, improvizuje, žije naplno,“ popisuje Andyho herec Jan Slovák.

Ordinace - Jarmila, Andy, Bobo a Darina U čerta
Ordinace - Jarmila a Andy U čerta  |  FOTO:  TV Nova

​​Co Iveta viděla?

Čestmír Mázl (Petr Rychlý) se rozloučil s manželkou Alenou a díky veliké pomoci své kamarádky Ivety Pánkové (Kateřina Brožová) se konečně plnohodnotně vrátil do života. Karta se obrátila a ke dnu začíná démon alkohol stahovat Ivetu. Okolí o jejím problému ví, a tak je její svědectví v události, která s největší pravděpodobností souvisí s pácháním závažné trestné činnosti, nevěrohodné. Jediný, kdo ji věří, je Čestmír. Ví, že i když má psychické problémy, nemá zapotřebí lhát. Jenže postupem času si Iveta přestane být jistá tím, že skutečně viděla to, co si myslí, že viděla...

Iveta, Klára a Dan v Ordinaci
Iveta, Klára a Dan v Ordinaci  |  FOTO:  TV Nova

​Jisté je jen jedno – pokud se něco stalo, nebylo to legální a byli do toho zapleteni manželé Klára a Dan Zachovi (Agáta Kryštůfková a Robert Urban). Pátrání Ivety na vlastní pěst, navzdory všem a občas i za hranou zákona začíná. ​„Nadcházející půlrok se mají příznivci Kláry na co těšit, užijí si ji víc než kdy jindy. Otázka ale zní: Má postava vůbec nějaké příznivce? Doufám, že ano. I když je záměrně nesympatická, snažím se ji hrát tak, aby diváci pochopili, že má i svou lidskou stránku, že v ní je třeba bolest z toho, že její život nevypadá tak, jak by si přála, že trpí nedostatkem sebevědomí, že žije ve vztahu s manipulátorem. Na druhou stranu dělá takové věci, že já sama bych jí palce nedržela,” říká Agáta Kryštůfková.

Agáta Kryštůfková jako sestřička Klára v Ordinaci
Agáta Kryštůfková jako sestřička Klára v Ordinaci  |  FOTO:  TV Nova

​​Od letošních prázdnin mohou fanoušci fenomenální Ordinace v růžové zahradě 2 sledovat osudy svých oblíbených hrdinů vždy od pondělí každý týden bez přerušení až do prosince. Celé díly seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 najdete na Voyo.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Ordinace v růžové zahradě 2

Články k pořadu Ordinace v růžové zahradě 2

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady