Historický zvrat v Ordinaci: Čestmír Mázl vyhodil nevěrnou Alenu

Čestmír Mázl zahání soukromé problémy alkoholem. Dokonce šel v opilosti i na operační sál. Jeho exces bude mít další následky a vyvrcholí hádkou s nevěrnou manželkou. Herečka Michaela Badinková to popisuje jako nejvypjatější scénu, kterou v Ordinaci natočila.

Minulý díl Ordinace v růžové zahradě 2 záměrně skončil nedohranou scénou, v níž Čestmír Mázl (Petr Rychlý) provádí komplikovanou gynekologickou operaci v podnapilém stavu. Diváci Voyo jsou celý týden napjatí, jak to dopadne. Už ve čtvrtek 1. června se dozvědí, že Čestmír nebude mít na profesních růžích nadále ustláno  ze strany primáře Martina Brabce (Pavel Řezníček) ho čeká zásadní pracovní postih. 

Pohled Petra Rychlého

V této souvislosti představitel Mázla Petr Rychlý na adresu své postavy říká: „I když Čestmír zahání alkoholem smutné myšlenky a ne příliš nadějné vyhlídky na budoucnost svého manželství s Alenou, v tomto pro něj nemám absolutně žádné pochopení. Představa, že i v reálném životě kohokoli operuje opilý lékař, je nepřijatelná. Někdy nám nezbývá nic jiného než náš život svěřit do rukou lékařů a věříme, že je v těch nejlepších rukách. V takových chvílích ani nepomyslíme na to, že by důležité chvíle mohl komplikovat alkohol.”

​Konec Čestmíra a Aleny?

Po rozhovoru s Brabcem ale nemá vyčerpaný Mázl sílu na sebereflexi a pije dál. Překvapí ho manželka Alena (Michaela Badinková), která s ním chce probrat společnou budoucnost. Čestmírovi se v tu chvíli vybaví situace, jak ji nedávno přistihl na záletech s Ondrou (Jiří Böhm) a nadměrné množství alkoholu v krvi způsobí, že nekontrolovaně vybuchne a Aleně řekne jednoznačně: „Už dost, jdi pryč, nechci tě! Je konec.”  

Ordinace v růžové zahradě 2
Čestmír Mázl neudrží emoce na uzdě.  |  FOTO:  TV Nova

Michaela Badinková o vypjaté scéně

„Toto je jedna z nejvypjatějších scén, ve kterých jsem v Ordinaci zatím hrála. Jsem v ní jen já a Petr, což je na jednu stranu výhoda, protože můžete vypjaté emoce mířit pouze jeden na druhého. Na druhou si musíte vzájemně plně důvěřovat, aby vše vyznělo tak, jak má. Aby to nebylo moc ani málo, aby divák postavám emoci věřil. Když na mě Petr jako Čestmír začal řvát, působilo to naprosto věrohodně, takže jsem se měla herecky čemu bránit,” uvádí představitelka Aleny Michaela Badinková. Herečka dál dodává: „Diváci mohou od čtvrtka hádat, co bude s Alenou dál. Jak dramatické následky bude mít Čestmírův výbuch, kterému se vlastně už není co divit?”

Ordinace v růžové zahradě 2
Michaela Badinková popisuje hádku Čestmíra a Aleny jako jednu z nejvypjatějších scén.  |  FOTO:  TV Nova

Co se bude dít v Ordinaci?

Švarc (Martin Zounar) jde ve věci podvodu u státnic nečekaně do sebe. Zachrání Dominiku (Tereza Těžká) před vyhazovem? Patrik (Patrik Děrgel) odmítá hrát další představení s Johankou (Sabina Rojková) a svěří se matce Darině (Mahulena Bočanová), jak moc ho bolí rozkol s Bibi (Marika Šoposká). Ta Johanku významně upozorní, aby si dala laskavě pauzu.

Celé díly Ordinace v růžové zahradě 2 sledujte na Voyo!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Ordinace v růžové zahradě 2

Články k pořadu Ordinace v růžové zahradě 2

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady