Jak se hraje Petru Rychlému nový Mázl? A co oblíbenou postavu čeká?

Když se přímo na Letišti Václava Havla natáčela scéna návratu Čestmíra Mázla z mexického zajetí, někteří kolemjdoucí příznivci Ordinace v růžové zahradě 2 se neudrželi a filmaře, včetně Petra Rychlého, si potají vyfotili. A na sociálních sítích pak nadšeně informovali, že oni to věděli, že se Mázl vrátí! Určitě ale netušili, v jakém stavu a rozpoložení oblíbená postava bude. Nyní už je to jasné – starý známý Mázl je minulostí, do Kamenice se vrátil docela někdo jiný

Nemluvnost. Přetrvávající zasmušilost a frustrace. Absence radosti. Netrpělivost. Nečekané výbuchy hněvu. To jsou některé z projevů tzv. posttraumatické stresové poruchy, která vzniká jako reakce na dlouhodobě nepříjemnou životní událost. Není divu, že jí trpí právě Čestmír Mázl, který v dlouhém mexickém zajetí prožil strašné věci. Existuje z toho pro něj cesta ven? Ano, existuje, Mázl ji právě podstupuje, ale není jednoduchá ani pro něj ani pro jeho rodinu. A obavy, zda ji zvládne, mají přirozeně i diváci Ordinace. 

Profesní vzpruha

„Za to, co mi tvůrci Ordinace přichystali, jsem jako herec pochopitelně moc rád. To, že se z Mexika vrátil úplně jiný, zlomený Mázl a já ho můžu hrát jinak než dosud, pro mě znamená významnou profesní vzpruhu. Zvlášť když dostávám příznivou zpětnou vazbu nejen od kolegů herců a štábu během natáčení, ale i bezpočet povzbuzujících reakcí od fanoušků. To mě velmi těší,” říká Petr Rychlý. A dodává: „Samozřejmě se v ději objevují i ne zcela příjemné výzvy, kdy mám bezdůvodně křičet na děti, které miluji, nebo vztáhnout ruku na manželku, což je pro mě jako pro Petra Rychlého absolutně nepřijatelné. Pokaždé si však uvědomím, že hraju smyšlenou postavu a její bolesti a i toto je cesta, kterou si Mázl musí projít, aby se uzdravil. V pochopení toho mi hodně pomohla odborná poradkyně – psycholožka, s níž tyto vyhrocené momenty konzultuji, abych je zahrál co nejvěrohodněji.”

Co se stane?

​Ale abychom nekončili smutně, co bude s Mázlem dál? „Divákům slibuji, že v budoucnu se mnou opět budou zažívat i radostné a šťastné chvíle. A minimálně jednu pozitivní emoci mi jako Petru Rychlému zlomený Mázl už přece jen přinesl – po natočení úvodních scén návratu ze zajetí jsem se mohl zbavit delších vlasů a divokého plnovousu, který mi dával svěděním opravdu zabrat,” odpovídá s úsměvem Petr.

​Jakého přivítání se dočká Čestmír Mázl od kolegů, kdy po čase opět vkročí do kamenické nemocnice? To se diváci na Voyo dozvědí ve čtvrtek 3. listopadu.

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Ordinace v růžové zahradě 2

Články k pořadu Ordinace v růžové zahradě 2

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady