Milovník žen i věčný smolař: Čím vším si prošel Čestmír Mázl z Ordinace?

Herec Petr Rychlý je společně s Ivanou Jirešovou, která hraje sympatickou barmanku Lucii, jediný, který seriálem prochází už od prvního dílu až dodnes. Role sympatického doktora mu přirostla k srdci a nikdo už mu ji pravděpodobně neodpáře. Jako Čestmír Mázl zažil mnoho radostí, ale také starostí, bez nichž se život zkrátka neobejde. Jak šel čas s touto postavou?

Časosběr:

2005/2006 – první série

V prvních sezónách vystupuje jako sebevědomý, lehce bezskrupulózní a ambiciózní gynekolog, který má slabost pro ženy, je šéf tenisového klubu a dokáže intrikovat. Již několik let podvádí svou ženu, s níž má dvě děti a udržuje tajný milenecký vztah s kolegyní Gitou. Jeho manželka Marcela se s ním kvůli tomu chce rozvést. Sama má paralelní vztah se soudobým ředitelem Bílým. Mázl se stěhuje ke Gitě a později s sebou bere i syna Jakuba. Zjistí se, že Marcela má agresivní typ rakoviny a rodina na konci sezóny truchlí nad její smrtí.

2006/2007 – druhá série

Čestmír se pokouší s Gitou rozjet soukromou praxi v Růžovce a zároveň spolu čelí hrozbám vztahu, jako je například jeho nevěra s pediatričkou Bělou Páleníkovou. Podzim 2007 se pro něj stává dramatickým, protože bojuje s rakovinou tlustého střeva. Tu sice zdárně zvládne, dokonce se s Gitou chtějí vzít, ale ona se na služební cestě do Berlína přichomýtne do potyčky na nádraží a v důsledku utržených zranění následně zemře.

2008 – start Ordinace v růžové zahradě 2

V jarní sezóně bojuje Mázl se zármutkem i s primářem chirurgie Fryntou a sbližuje se s Bělou. S Jakubem se přestěhují z domu Gity, kde bude bydlet Lucie s Hruškou a jejich dcerou Gitou II. Jakub přichází do puberty a připravuje otci problémy (stává se veganem, zeleným aktivistou a tak podobně).

2009

Mázl již není tím starým proutníkem, kterým býval. Velmi ho zaměstnává syn Jakub a zamiluje se do Magdy Tárové, která se stane jeho další osudovou ženou. Ta mu také dá zakusit jeho vlastní medicíny, když ho podvede s doktorem Hruškou. Dokáže jí ale odpustit a dál buduje pevná rodinná pouta, stará se o Jakuba, který se dostává do potíží kvůli své první lásce, a pomáhá Lucii, jíž Hruška nechává i s malou Gitou a odjíždí do zahraničí. Koncem sezóny chce Magda otěhotnět, ale má problém s udržením těhotenství. To do jejich vztahu vetkne klín a nepodaří se ani plánovaná adopce.

2010

Mázl s Magdou se opět pokoušejí o adopci. Mázl si upevňuje postavení v nemocnici a nevědomky se setkává se svým už skoro dospělým synem Kubou. Magdě se podaří otěhotnět a krátce potom se partneři vezmou. Když se Mázl dozví o tom, že Kuba je jeho biologický syn, snaží se to před Magdou a samotným Kubou utajit. Celé tajemství se však nakonec provalí. Kuba s Jakubem se stanou přáteli i bratry, a nakonec na Štědrý den pomohou Magdě s porodem třetího bratra.

2011

Tento rok připravil Mázlovi existenční potíže. Jako náměstek nemocnice musí řešit nepříjemné personální změny, a dokonce zavřít oddělení gynekologie a chirurgie. Potíže má i v osobním životě, protože se kvůli nevýhodné koupi pozemku zadluží. Pokouší si vydělat účinkováním v televizním pořadu. Tento vedlejšák dokonce ohrozí i jeho místo lékaře na gynekologii. Všanc dává i vztah s Magdou, které všechno tají. Nakonec ale pozemek s ropovodem pronajme podnikatelce, která pro něj má vhodné využití. Vedle toho řeší v práci spory se Švarcem a doma Jakubovu problémovou přítelkyni Angie.

2012

Mázl se i nadále potýká s problémy rodinného typu. Klín do rodiny vtlouká Jakubova přítelkyně Angie, kvůli které Jakub od rodičů odejde a s otcem nemluví. V práci se mu příliš nedaří a má ze sebe špatný pocit. Naopak Magda si sedla s vedením nemocnice (Švarcem), dostává VIP pacienty a řadu finančních odměn. Následně se zaplétá do Švarcovy politiky ohledně převedení nemocnice do jeho osobní firmy. Nakonec se Mázl s Jakubem usmíří a i Magda zůstane na správné straně síly. Na podzim Mázlova rodina přežila tragédii v podobě bouračky, při níž málem přišla o život Magda. Toto období Mázl prožíval velmi zle. Magda se ale po rekonvalescenci vrátila zpět do života i práce a připravila Mázlovi další nevěru.

2013

Jaro bylo pro Mázla odlehčením. Jeho příběh se točil kolem popové hvězdy Kary Star, jejíž těhotenství měl Mázl za úkol sledovat a také tajit před bulvárem. Mázl se stane tváří kampaně boje proti AIDS a nadále jej provádí intrikaření v čele nemocnice. Na podzim Mázl potvrdí Lindě, že je těhotná a záhy se ukáže, že dítě je Jakubovo a na potrat je již pozdě. Mázl s Magdou se shodnou s rodinou Lindy, že bude nejlepší žít ve společném dvojdomku. Dům se stane ale osudný Magdě, která zde přepne své síly při chřipce a na Mikuláše umírá na srdeční zástavu. Mázlovi mají zkažené celé vánoční svátky, Čestmír se uzavírá do sebe a truchlí.

2014

Během těžkého období mu pomáhá sestřička Mirka, která se na rodinu napojí. Mázl ale podlehne svodům podlé Renaty, která je taky vdova. Ani příchod vnučky Magdičky ho nevytáhne z deprese. Mázl řeší vztah s Mirkou, která touží po dítěti, ale on ví, že ji nemiluje. Nakonec se s ním rozchází sama Mirka. Mázl s Jakubem se starají o dvě malé děti a shánějí do své domácnosti nějaký ženský element. Do života Mázla přicházejí dvojčata Dana a Jana. Problematickou Janu již Mázl zná z minulosti a svědomitější sestra Dana musí slíbit, že Jana nebude mít s hlídáním dětí nic společného. Dvojčata se ale potají v hlídání mění a zamotají to tak, že se Mázl do Jany opět zamiluje. Následně jej s dvojčaty čeká komedie omylů, ale celá habaďůra se nakonec provalí. Vztah Mázla a Jany ale vyvrcholí tragicky. Jakub má kvůli Janě vážnou dopravní nehodu. Mázl se s Janou rozchází, ale pak se jejich vztah zase obnoví. Do Jany se však zamiluje i Jakub a jeho nešťastná láska nakonec Janu donutí z rodiny Mázlů nadobro odejít.

2015

Mázl řeší krizi středního věku a smutek z rozchodu s Janou pitím a v opici se přihlásí na výměnný pobyt v Ugandě. Následně se Mázl seznamuje s lékařkou Aishou z tohoto programu, které ze začátku poskytne azyl. Jejich spolupráce na oddělení je ale problematická. Kvůli Aishině dceři Viki však Mázl po delších peripetiích nabídne Aishe sňatek, aby získala občanství a nemusela se vracet do Ugandy. Jenže jejich případ dostane na povel Mázlův úhlavní nepřítel – sociální pracovnice Neumannová, která jim tyto plány překazí. Na jaře se Mázl náhodou setká se svou další osudovou ženou Alenou. S tou prožívá výbušný románek, zpočátku plný omylů a nedorozumění až do momentu, kdy mu Alenina matka Jarmila sdělí, že je Alenin bratr.

2016

Byt Aleny vyhoří a Alena, Jarmila i Ema končí u Mázlů v bytě. Následně vztah Aleny a Mázla komplikuje Alenina rodina – dcera Ema, která po vyhazovu ze školy zvlčí a dělá problémy, a její expartner a otec Emy Rytíř, který Alenu a Mázla viní z nastalé situace kolem dcery. Mázl to dokonce odnese zdravotně. I to ale jejich vztah zvládne. Klín do něj opět vrazí Ema, která si odmítá přiznat, že bojuje s anorexií. Starost o dceru spojí Alenu a Rytíře, kteří se spolu vyspí, když je Mázl na kongresu. Alena jde s pravdou ven a Rytíř se oficiálně stane Mázlovým úhlavním nepřítelem.

2017

Alena zjišťuje, že je těhotná. Jenže neví, zda je otcem dítěte Rytíř, nebo Mázl. Ti se o otcovství i Alenu přetahují, Alena s Mázlem se ale milují, a tak to jejich vztah zvládne.

2018

Mázl se vypořádává s tím, že Benjamínkovi je tátou napůl s Rytířem a oba muži se o dítě přou a přetahují. Nakonec se na chvíli spřátelí a Mázl dokonce pomáhá Rytířovi najít si partnerku. Sblíží se v online prostředí pod Rytířovým jménem se Sašou a následně se zamotá do situace, v níž se do něj Saša bezhlavě zamilovala a komplikuje mu osobní vztahy (Saša propálí jejich domnělou aférku Aleně).

2019

Vztah Mázla a Rytíře se opět pokazí, jelikož si Rytíř nabrnkne Mázlovu dceru Naďu, což se před Mázlem snaží všichni utajit a on se to nakonec dozví tím nejhorším způsobem. Mázl nakonec musí přijmout, že jeho dcera má svůj život a svou hlavu. Rytíř i Naďa na konci sezony odjíždějí z Kamenice za Nadinou prací v modelingu. Podzim přinesl Mázlovi kariérní srážku s kamarádem z minulosti Martinem, který zároveň okouzlí Alenu. Na zahraniční stáži se Mázl zakouká do projektu porodních domů, který začne budovat i v Kamenici. Alena v mezičase podléhá Martinovým svodům.

2020

Mázl se vrací ze stáže a v Martinově kauze znásilnění pacientky rozhodne tak, že by zatím neměl vyšetřovat. Právě kvůli Martinovi je jeho vztah s Alenou fatálně ohrožen a rodina zažívá velmi těžké časy. Mázl a Martin se proti sobě vymezují i v práci, což jim často komplikuje postup v případech. Alena po váhání přijme Čestmírovu nabídku pracovat na gynekologii. Martin má vztah s Lucií, ale zároveň svádí znovu Alenu. Luciin přítel Darek odhalí její nevěru a Martin kvůli němu končí v nemocnici. Podezření padá na Čestmíra, který se ocitá ve vězení.

2021

Alena prokoukne Martina a snaží se opět získat Čestmírovu důvěru. Když se vysvětlí, kdo doopravdy stojí za napadením Martina, dostává se Mázl zase na svobodu. Přestože to ze začátku není lehké, vše se postupně v rodině vrací do normálu. V práci Mázl při návratu ostře vystupuje proti Martinovi, který se mezitím uvelebil na jeho místě. Probíhá soud proti Darkovi, který z věznice ale uteče.

2022

Čestmír se vydal na misi do Mexika. Bohužel po chvíli přišla zpráva, že byl během přepadení konvoje zastřelen! Na vlastní oči to prý viděl jeden z jeho spolupracovníků. Alena se kvůli jeho smrti dlouho trápila, trápily se i děti. Po chvíli se však sblížila s mladým medikem Ondrou. A zrovna v tu chvíli přišla zpráva, že Čestmír žije, a zanedlouho také na pražské Ruzyni přistálo letadlo se zarostlým Mázlem...

Celé díly seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 můžete sledovat na Voyo!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Ordinace v růžové zahradě 2

Články k pořadu Ordinace v růžové zahradě 2

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady