Poslední šance přihlásit se do nové řady MasterChefa! Jak se úspěšně připravit na casting?

TV Nova připravuje pro své diváky novou řadu MasterChef Česko. Castingy právě probíhají, ale máte posledních pár dní se do nich přihlásit!

„Lidé se mohou hlásit na internetu, kde je přihláška, nebo děláme přímé castingy. Vyhledáváme v komunitách kuchařů amatérů, kdo by se chtěl přihlásit. Soutěž je pro kuchaře amatéry. Nikdo, kdo profesionálně vařil v restauračních byznyse, by se neměl hlásit. Pokud jste absolvovali školu, byli jste jenom na praxi, ale nevařili jste profesionálně, můžete se hlásit,“ řekl showrunner Radovan Síbrt.

Kdo má šanci?

Hlásit by se ale neměl někdo, kdo ještě nevařil a chce se to naučit. „Můžete se přihlásit, můžete přijít s jedním skvělým jídlem, přesvědčit porotu, že na to máte, ale asi to není úplně ideální stav. Měl by to být člověk, který miluje vaření, věnuje se vaření, chce vařit,“ vysvětlil Síbrt.

Jak probíhají castingy? „Ještě než přijdou lidé před porotu do ateliérů, musí projít několika koly castingů. Musí se přihlásit. Castingový tým prochází přihlášky, volá si s lidmi, zve na osobní casting, kam přijdou, musí předvést jídlo, které přinesou předpřipravené, naservírují ho, musí mluvit s profesionálním kuchařem, které máme... Kuchař zjišťuje například, jestli to neuvařil někdo jiný, nebo to nekoupili v restauraci po cestě, což už se stalo několikrát,“ prozradil Síbrt. A následně se nakonec vybere 60 lidí, kteří předstoupí před porotu.

Vítěz Roman Staša

Rada na závěr od Romana Staši, jak uspět v castingu: „Řeknu to úplně jednoduše. Musíte být sví, protože pokud nejste sví na prvním castingu, tak se to s vámi táhne celou dobu a vy můžete před kamerou působit jinak než ve skutečnosti. A to vás může v soutěži dusit, ničit a Radovan je tak skvělý, že na to stoprocentně přijde,“ poradil Staša ve Snídani.

​MasterChef 2023
Třeba jste to právě vy, kdo přibude do našeho seznamu nejlepších amatérských kuchařů! Milujete vaření a chtěli byste zažít dobrodružství? Zavařit si v náročných výzvách, které kolikrát vedou sami porotci nebo zajímaví hosté? Jste ambiciózní a soutěživí? Chcete celé republice ukázat, co umíte? Pak je pro vás soutěž MasterChef šitá jako na míru. Postup je jednoduchý, přihlaste se skrze dotazník na nova.cz a staňte se novým MasterChefem! Cesta za vaším snem možná totiž není vůbec daleká…

Show MasterChef Česko sledujte na Voyo!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu MasterChef Česko

Články k pořadu MasterChef Česko

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady