Prezident a hrdina Martin Pecina. Udělal gesto, které Ondru rozplakalo!

Martin Pecina – hrdina. To si jistě mnozí pomyslí, až si všimnou nového příspěvku na Instagramu Ondřeje Štoly. MasterChef pro rok 2022 se totiž vzdal své trofeje a věnoval ji malému Vojtovi, synkovi od Ondry. Aby toho nebylo málo, připojil k balíčku dojemný vzkaz, u kterého nezůstalo jedno oko (ani druhé nebo možná i to třetí) suché. Proč se Martin rozhodl trofeje zbavit?

Pro Martina nebylo po celou dobu trvání soutěže důležité vyhrát – ani kvůli slávě, ani kvůli penězům, ani kvůli již zmiňované trofeji. Cenami ověnčený typograf šel do MasterChefa z popudu své ženy, kterou štvalo, že má moc rozumů, a přitom se doma válí na gauči. Martin si tedy sbalil fidlátka a vydal se na dobrodružnou cestu do reality show.

Na první pohled bručoun, na druhý už trochu sympaťák a na ten třetí hotový miláček. Martin Pecina si v průběhu soutěže získal srdce mnohých a výrazně se odtrhl od skupinky lačnící po vzestupu followers na Instagramu. Jeho účet dnes atakuje 70tisícovou metu, ale to je Martinovi jedno. Komerce a lidi ho nezajímají. Přesto se účet @martin_pecina_kuchar pravidelně plní příspěvky. Po původních hláškách nyní sledujeme i minimalistické fotografie jídla, tak jak to má Martin rád. Jednoduše a čistě.

Vzhledem k tomu, že Martin po výhře v soutěži MasterChef nijak netoužil, nebylo pro něj zřejmě nikterak těžké najít vhodné uplatnění pro trofej někde jinde než u něj doma. Všichni v ateliérech MasterChefa slýchali, že Ondra by rád trofej vyhrál pro svého synka, aby mu ukázal, že když člověk něco chce a jde si za tím, může to dokázat. Ondrovi se to nepodařilo, skončil čtvrtý, ale přesto trofej doma má.

Jednoho dne zazvonil Ondrovi telefon, že pro něj má kurýr zásilku. Kdo je tajemný odesílatel? Ukázalo se, že je to Martin a že v balíku je kýžená soška. Vítěz kulinářské soutěže se rozhodl svůj triumf věnovat malému klučíkovi ze Světlé nad Sázavou. Ne Ondrovi, ale Vojtovi, jeho synovi. Proč to udělal? To bylo napsané ve vzkazu, který byl k dárku připojen.

Milý Vojto! Časem zjistíš, že ne vždycky v životě vyhraješ. Většinou skončíš na druhém, na čtvrtém nebo na sto padesátém místě. O to ale ve skutečnosti vůbec nejde. Důležité je, aby ses k vítězství nedostal podrazem nebo na úkor druhých, aby ses za sebe nikdy nemusel stydět. Tvůj táta je jeden z nejpoctivějších lidí, co jsem v životě poznal. A třebaže o malý kousek nevyhrál titul MasterChef, pro mne je i tak vítězem. Od začátku na sobě nejvíc pracoval, bojoval vždy čestně a my ostatní jsme se na něj mohli kdykoliv spolehnout, i když jsme zrovna byli soupeři. A jsem si jistý, že se na něj vždycky budeš moci spolehnout i Ty. Ondra Štol vždycky bude tím tátou, o kterého se budeš moci opřít, a proto si tuhle trofej zaslouží více než kdokoliv jiný. Moc bych si přál, abyste si ji doma dali na nějaké čestné místo. Proto, aby Vám oběma co nejdéle připomínala, že být rovným člověkem je mnohem větší vítězství než vyhrát milion. Váš kamarád Martin“

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Ondřej Štol (@ondrejstol_stolda)

Zapomněli jsme vám říct, že to byl ten moment, kdy byste měli mít po ruce kapesníky. Dojemný vzkaz rozplakal nejen Ondru, ale mnohá srdce zjihla i v komentářích pod příspěvkem.

Uživatelka @barbra_bednarova napsala: Krásné, jsem šťastná, že i v dnešní době plné zášti, nenávisti a nepřejícnosti jsou stále lidé, kteří mají srdce na pravém místě.

Jiný uživatel (@denny_dt) se přidal s poklonou k Martinově povaze: Nejlepší MasterChef řada i vítěz, co kdy byl. Přál jsem to tobě nebo Martinovi a vydařilo se. Martin musí být hrozně fajn člověk!

A někteří (@la.checolita) by si ho dokonce přáli za prezidenta: Je to prostě týpek... já bych ho brala klidně i za prezidenta, na známkách a na portrétech by vypadal náramně.

Ondra nejdřív veledar přijmout nechtěl, ale poté, co ho Martin po SMS zprávách ujistil, že si to tak přeje, se trofej přece jen vyjímá v dětském pokojíku ve Světlé nad Sázavou. Ondrovi i Vojtovi tak bude připomínat, že dobří lidé jako Martin Pecina jsou stále mezi námi.

Pokud byste i vy zatoužili stát se MasterChefem a někomu posléze darovat trofej, neváhejte – castingy na další řadu jsou v plném proudu. Přihlaste se!

Soutěž MasterChef Česko si můžete pustit celou a bez reklam na Voyo!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu MasterChef Česko

Články k pořadu MasterChef Česko

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady