Besky miluje spánek. Jak zvládá náročný den v roli MasterChefky?

Vítězka MasterChefa z roku 2021, slovenská divoženka Besky, měla velmi vydatný rok. Stihla stáž v michelinské restauraci Field Radka Kašpárka, vede své kurzy pečení a vaření v akademiích, je ambassadorkou charitativní společnosti, připravila kuchařku, která bude mít co nevidět křest, a do toho stíhá být i krásná a usmívat se. Zbývá jí vůbec čas na její oblíbenou činnost? Jaký má vztah ke třem porotcům rok po skončení soutěže? A co prozradila o jedné michelinské restauraci na pobřeží Francie?

Jak vzpomínáš na svůj první den v MasterChefovi?
Úplně první den? Byl to dlouhý den, to je první věc, na kterou si vzpomenu. Na druhou stranu, takové velké očekávání – co bude, jaké je to zákulisí, kvůli kterému jsem sem vlastně šla. Takže jsou to krásné vzpomínky, asi jako všechny.

Jak na tebe působili porotci? Když jsi je poprvé viděla? A změnil se tvůj vztah k nim v průběhu soutěže?
Poprvé, když jsem šla tou dlouhou chodbou, tak se mi zdáli úplně malí. Když jsem k nim přišla, tak jsem měla hodně času na přemýšlení a byl to velký respekt. Ten respekt stále trvá, já vím, že Přemek je super kamarádský, Radek je taky výborný člověk na povídání, Punčochář je medvídek. Ale ten respekt tam stále je, takže žádné hluboké kamarádství, doopravdy je to o tom respektu, který k nim mám.

Po skončení soutěže jsi byla na stáži u Radka Kašpárka ve Fieldu. Jaké to bylo?
Bylo to tvrdé, ale to jsem přesně čekala. A chtěla jsem, aby to bylo tvrdé, abych doopravdy viděla ten poctivý chod michelinské restaurace. A to se splnilo.

Navnadilo tě to, že bys to někdy chtěla dělat, nebo sis naopak řekla, že to není pro tebe?
Mě to navnadilo. Ty dny jsou náročné, člověk je na nohách. Takže navnadilo, můj sen je zkusit Francii. Mám tam kamarádku, která mě pořád přemlouvá. Ona pracuje v nádherném hotelu, který má restauraci s jednou michelinskou hvězdou. Uvidíme, co bude, ale možná příští rok bych v létě nějakou malou stáž zkusila. Je to v Côte d'Azur v Saint-Tropez.

FOTO:  TV Nova

Už teď ti to závidím…
Už se opaluju! (smích)

Umíš francouzsky?
Pozor! To je největší vtip, anglicky samozřejmě umím plynule, protože jsem studovala v angličtině. Ale francouzštinu jsem měla šest let na základní škole a když jsem teď byla za kamarádkou, tak se mi to nějakým způsobem obnovilo. Ale nechtěj ode mě, abych ti teď něco řekla. (smích)

Jak vypadá tvůj běžný den?
Besky miluje spánek. To je velmi důležité říct. Ale za poslední rok jsem toho moc nenaspala, protože každý den, pětkrát do týdne, mám nějakou aktivitu. Ta je pracovní nebo kreativní, protože se snažím i tvořit nějaký obsah na sociální sítě. Takže takový ten běžný den je hlavně o tom vzbudit se, to je ta nejtěžší část dne. A potom e-maily, telefonáty, nějaká ta byrokracie, protože jsem na to všechno s mamkou sama.

FOTO:  TV Nova

Takže mamka je manažerka…
Mamka je taková příruční manažerka. Kapesní. S ní to všechno řeším. No a potom mám kurzy vaření a další jiné zakázky a večer si nikdy neodpustím přemýšlet nad nějakým jídlem, které bych ráda sdílela s lidmi. Peču dortíky na zakázku, no, je toho hodně.

Show MasterChef Česko sledujte každé úterý a středu od 20:20 na Nově! Nebo už teď na Voyo!

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu MasterChef Česko

Články k pořadu MasterChef Česko

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady