Jaká byla Pavlína? Neobvyklá, zajímavá a měla i těžší dny

Pavlínu Lubojatzky si pamatuje snad každý. Po aféře s bagetou se ne úplně v pozitivním slova smyslu zapsala do povědomí českého diváka, a to nejen MasterChefa. Ne každý ji má ale spojenou s negativním mediálním obrazem. Ti, kdo ji poznali osobně, na ni nedají dopustit. Byla přímá a na nic si nehrála, rozhovory s ní byly zajímavé a zábavné. Své k tomu může říct i jedna z režisérek a scenáristek MasterChefa Tereza Zemanová.

Terezo, ty jsi placová režisérka. Co to vlastně je a co děláš?
Dělám rozhovory, něco jako ty.

(Smích) Ale děláš trochu jiné rozhovory. Ve zpovědnici se soutěžícími je to intimnější, ne?
Určitě je, protože jsem tam jenom já a kameraman, občas zvukař. Jinak jsme tam s tím soutěžícím jeden na jednoho, je tam víc tma než tady, tady je hodně světla a nemáme u toho kafíčko.

FOTO:  TV Nova

S kým se ti za tu dobu, co na MasterChefovi pracuješ, povídalo nejpříjemněji?
S Pavlínou. Pavlína byla jednou z mých prvních soutěžících, se kterou jsem dělala rozhovory. A já jsem byla nadšená z toho, jak dobře se s ní pracovalo. Měla dny, kdy to bylo těžší, ale vlastně vždycky z toho vycházely zajímavé rozhovory. A to mě bavilo a vím, že jí to se mnou taky bavilo.

Překvapilo tě pak, že přišel takový hejt? Nebo už si tušila, že by mohl nastat problém, protože byla pro lidi příliš výrazná?
Říkala jsem si, že bude neobvyklá. Mě baví koukat na zahraniční reality shows. Ty americké jsou na mě už trochu moc afektované, ale ty britské mi přijdou super zábavné. Soutěžící jsou tam často expresivnější v tom, jakým způsobem mluví a jak se vyjadřují. Nebojí se říct svůj názor, nebojí se pochválit se, nebojí se ukázat, že mají sebevědomí, že tam jsou za nějakým účelem, že mají cíl. Nejsou falešně skromní. Takže ano, myslela jsem si, že to lidi nevezmou, tam jsem z toho tu obavu trochu měla.

FOTO:  TV Nova

Co máš na svojí práci nejradši?
(Ticho, smích) Mám ráda, že pracuji s lidmi, které ta práce baví stejně jako mě. Že se můžeme i přes to, že je to někdy náročné a že jsme ve stresu a trochu se občas štěkáme, na konci dne stejně potkat, dát si skleničku a říct si, že to bylo vlastně bezvadné a že se těšíme, až do toho půjdeme znovu.

Přihlásila by ses ty sama do MasterChefa? Pomineme to, jestli umíš vařit, nebo neumíš. Ale když víš, jak to tady chodí, jak je to náročné…
Ne, ale přesně proto, co jsi řekla. Protože je to strašně náročné. Já si myslím, že ta realita, kterou ty soutěžící tady poznají, je ta, že je to o vaření, musíš mít pro to vaření vášeň. Ale musíš být i psychicky odolný, protože to, jak je to náročný, si nikdo neumí představit. A fakt je.

Show MasterChef Česko sledujte každé úterý a středu od 20:20 na Nově! Nebo už teď na Voyo!

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu MasterChef Česko

Články k pořadu MasterChef Česko

Nestihli jste v TV

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady