Letos konečně u Přemka v Entrée: Proč byla Olomouc problematická?

Kdo je Radovan Síbrt? Showrunner MasterChefa. A co že je to vlastně showrunner? Netušíte, co tenhle pán na MasterChefovi dělá? Všechno vám to vysvětlí v rozhovoru, kde se mimo jiné dozvíte i to, proč je v soutěži MasterChef ČESKO tolik cizinců.

A pokud se vám naopak zdá, že jste to jméno už někde slyšeli ve spojení s televizí Nova, nemýlíte se. Radovan pro vás totiž natočil i oblíbené Malé lásky.

Radovane, ty jsi showrunner. Můžeš vysvětlit, co to vlastně je?
Showrunner je vlastně něco jako dirigent orchestru. Tady na tom place se každý den pohybuje několik režisérů, každý má na starost jinou část natáčení, několik režisérů se pohybuje v post produkci a já jsem vlastně ta kreativní hlava, ten režisér režisérů.

Prozradíš něco málo z toho, na co se můžou diváci těšit?
My jsme se snažili najít to, co je zajímavé v české kuchyni. Ale ne to tradiční české, ale vlivy na českou kuchyni. Protože žádná kuchyň, žádná gastronomie neexistuje ve vakuu, vždycky na ni mají vliv okolní státy, okolní kultury. Ale taky na ni mají vliv různé kulturní minority. A přesto, že se to tak nezdá, tak i v Čechách máme relativně silné kulturní minoritní skupiny a ty nás zajímaly, protože samozřejmě do české kuchyně přinášejí obohacení.

FOTO:  TV Nova

Takže tahle idea se hodně odráží v castingu, máme tam Francouzku žijící v Čechách, Češku žijící v Itálii, poloviční Řekyni, Slovenku žijící v Brně, kluka, který pochází z romské kultury. Jeden z účastníků je bosenský Srb, co žije v Praze… Snažili jsme se zkrátka najít zástupce co nejpestřejších kuchyní, co v České republice existují.

Co je nového oproti předchozím řadám?
Co mě v téhle řadě hodně těší je to, že jsme se konečně dostali do Olomouce, do Entrée k Přemkovi. Vařili jsme jak u Honzy Punčocháře U Matěje, tak u Radka Kašpárka ve Fieldu. Z logistických důvodů byla pro nás ta Olomouc problematická, ale tenhle rok se nám to konečně podařilo.

Show MasterChef Česko sledujte každé úterý a středu od 20:20 na Nově! Nebo už teď na Voyo!

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu MasterChef Česko

Články k pořadu MasterChef Česko

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady