Modely třetího kola LEGO MASTERS zblízka: Tohle jsou detaily, které vám možná unikly!

Není stavitel jako stavitel. Držitel titulu LEGO® MASTERS musí prokázat nejen svou nekonečnou fantazii, ale také technické znalosti, které uvedou modely do pohybu a nezhroutí se ani při náporu kil. Zatímco se někdo přepočítá a vyřadí se ze soutěže, jiný se hravě přemostí až do vytouženého finále. Jak nervy drásající jízda dopadla? Projděte si s námi třetí díl LEGO® MASTERS v kostce!

Někdo má pod kapotou koně, jiný kačenky

Naše soutěžící i tentokrát čekala dvě napínavá kola. V tom prvním však měli všichni tak nějak o kolečko míň. Právě používání klasických kol jim totiž bylo zcela zapovězeno a naši stavitelé museli sestavit a rozpohybovat svá žihadla čímkoliv, co jim přišlo pod ruku. Zatímco někteří spoléhali na sílu motoru, jiní sázeli spíše na orgininalitu. 

FOTO:  TV Nova

​​Neotřelý model si poskládali hlavně Michal s Markem, kteří se však se svým duck-mobilem nedokázali dostat ani do půlky závodní dráhy. Tu si nakonec podmanili Miro se Samem, kteří v závodě skončili jako první a získali tak zásadní výhodu. Na celých třicet minut se stala kostičkárna pouze jejich územím a mohli si zde vybrat vše, co bylo potřeba pro stavbu do dalšího kola. 

FOTO:  TV Nova

​​Tíhu soutěže neunese každý

Statika, nosnost, krása. To jsou faktory, které ovlivní to, kdo se přemostí až do finále a komu se naopak zhroutí sny o titulu LEGO® MASTERS. Při stavbě mostů měli očividně největší problémy Pavlína s Patrikem, kteří se o svou porci kostiček neváhali poprat s Michalem a Markem. Dravost se jim však tentokrát nevyplatila. Jejich most Hopsa Hejsa sice hrál krásou i barvami, ale problémy udržet se měl už bez závaží. Zato most Šárky a Tomáše lákal k osedlání i moderátora Matouše Rumla. Jak se veškeré stavby nakonec povedly? Prohlédnout si je můžete v naší galerii!

Galerie

​Každé dílo musí unést váhu automobilů. Náklaďákový test zvládly všechny stavby bez problémů, a tak bylo potřeba trošku přitvrdit. Mosty Michala a Marka, Šárky a Tomáše i Mira a Sama zvládly i přes trošku napětí ustát úctyhodných 130 kg! Zato most Pavlíny a Patrika začal už pod 48 kily praskat ve švech a po přidání další činky se zhroutil jako domeček z karet. Stejně jako postup této sympatické dvojice do finále.

S Pavlínou a Patrikem se v soutěži musíme definitivně rozloučit. Během jejich působení nám však ukázali, jak harmonický může být vztah matky a syna, mezi kterými vytvořily LEGO® stavebnice nerozdělitelné pouto.

FOTO:  TV Nova

​Velké finále má jasné postupující. Kostičkovou trofej však může získat jen jeden tým! Kdo to bude, zjistíme už v neděli 26. 6. na Nově nebo již nyní na Voyo!

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu LEGO MASTERS

Články k pořadu LEGO MASTERS

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady