O svobodě, životní cestě a riskování: Jak se rozhodla žít herečka Jana Janěková?

Herečka Jana Janěková si v nové minisérii Jitřní záře zahrála konzervativní matku, jejíž dcera se rozhodne žít mimo systém. Byl to pro ni ale velký protiúkol, ona sama je prý totiž nastavená spíše jako její seriálová dcera – volnomyšlenkářka s odhodláním žít si svobodně a podle svého.

Svobodný život si přeje každý, ale dokážou ho všichni skutečně žít? A co přesně si pod tím máme představit? Pro Janu Janěkovou je svoboda právo člověka vybrat si svou životní cestu, kterou se rozhodne jít a ve které mu nebude bráněno. „Jsem spíš trošku alternativnější člověk, který se nebojí v životě riskovat a poskytuje svobodu i druhým,“ popisuje Jana svůj životní přístup.

​Herečka se rozhodla už před delší dobou nadobro odstěhovat z města na vesnici do svého rodného Valašska, kde žije také se svou dcerou a koňmi. „Mám takový vnitřní svár. Jsem člověk, který potřebuje přírodu a energii určité krajiny v kontrastu s divadelní a filmovou profesí,“ přiznává Janěková s tím, že nikdy nebyla takový člověk, který by za svou profesi život položil.

Podívejte se na ukázky z nové minisérie Jitřní záře:

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Jitřní záře

Články k pořadu Jitřní záře

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady