Jedna rodina přehledně: Jak to mezi sebou seriáloví hrdinové mají?

Pět rodičů, pět dětí, tři domácnosti a všichni dohromady tvoří Jednu rodinu. Zdá se vám to chaotické? Na první pohled to tak může být, ale ono to zase tak složité není. Pojďme si vysvětlit, kdo ke komu patří a jak to s těmi vztahy v téhle velké bandě je!

Vztahy se občas pěkně zamotají. Osudy pěti dospěláků a pěti dětí z Jedné rodiny se spojily dohromady tak trochu náhodou. Hlavní teď ale pro všechny je, aby byly šťastné a spokojené především děti. Jak se rodiny přeskupily a kdo ke komu vlastně patří? 

FOTO:  TV Nova

Dospěláci ve zkratce

Začalo to Filipem. Ten měl románek s Norikou, která s ním otěhotněla. A proto Filip odešel od své manželky Petry. Petra začala mít sympatie ke Karlovi a ten kvůli ní následně opustil svou ženu Kláru. A Klára? Ta zůstala prozatím jako jediná singl.

Děti ve zkratce

Johan s Eliškou jsou děti Kláry a Karla. Filip a Petra spolu mají Martinu a Vaška. A Filip má teď s Norikou ještě třetí dítě, nejmladšího Mikeše. 

FOTO:  TV Nova

​Klára  Zuzana Vejvodová

Klára je exmanželka Karla, se kterým má dceru Elišku a syna Johana. Jako jediná zůstala singl a ještě stále svému bývalému neodpustila, že ji opustil a odešel za svou novou ženou Petrou. Je proto tak trochu problémovým článkem střídavé péče a často má s něčím problém. Ale její situace není vůbec jednoduchá, proto se není čemu divit. 

Eliška a Johan  Lotti Töpfer a Oliver Vyskočil

Eliška a Johan jsou děti Kláry a Karla. Eliška by se dala popsat jako andílek s čertíkem v těle a dává svými všímavými postřehy všem rodičům trochu zabrat. Chce ale hlavně, aby byli všichni šťastní a občas se proto dostává do nepříjemných situací, kdy neví, na čí straně má vlastně stát. Johan je hodně citlivý a občas si právě díky němu dospělí uvědomí, že je potřeba některé věci řešit jinak a podívat se na to více skrze pohled dětí. Oba jsou střídavě jeden týden u maminky Kláry a další týden u táty Karla a jeho nové manželky Petry. U Karla a Petry je proto vždy tento týden hodně veselo, protože se tam sejdou i se svými nevlastními sourozenci Martinou a Vaškem, se kterými sdílí jeden pokojíček.

FOTO:  TV Nova

​Karel  Tomáš Jeřábek

Karel Tejkal je bývalý manžel Kláry, se kterou má dceru Elišku a syna Johana. Teď žije se svou novou manželkou Petrou, která má z prvního manželství dceru Martinu a syna Vaška. Karel je profesor biologie, který miluje brouky a především svého pavouka Fanču. Záleží mu na dobrých vztazích a je to dobrák od kosti. Raději všem vyhoví, než aby musel řešit nějaké problémy. Jenže tím si občas na maléry sám zadělává. 

Petra  Tereza Kostková

Petra je bývalou manželkou Filipa, se kterým má dceru Martinu a syna Vaška. Filip ji opustil kvůli mladší partnerce Norice. Petra si pak našla svého současného manžela Karla. Petra pracovala jako účetní, ale rozhodla se práci v korporátě pověsit na hřebík a pustit se do své vášně – vaření marmelád. Je nabitá energií a vyzařuje ji všude kolem sebe. Snaží se se všemi vycházet a brát věci s nadhledem, ale ne s každým to jde. Ač by chtěla mít dobré vztahy i s Klárou, zatím se jí to nedaří. Klára totiž pořád Petře neodpustila, že jí sebrala manžela.

Martina  Denisa Biskupová

Martina je dcera Filipa a Petry. Je nejstarší ze všech dětí a svého nevlastního tátu Karla potkává nejen doma, ale také jako profesora na gymplu. Je hodně chytrá a školu zvládá naprosto s přehledem. Má svůj vlastní názor a tvrdě si za ním jde. Asi jako většina puberťáků v jejím věku. Jedno ví ale jistě, Dominik, její první láska, je ten pravý a nikdo jí to nerozmluví. Ačkoliv působí jako velký drsňák, na rodině a vztazích jí hodně záleží a je ochotná pomoci tam, kde je potřeba

FOTO:  TV Nova

Vašek  Sebastian Pöthe

Vašek je synem Petry a Filipa. Jestli mu něco opravdu jde, je to parkour a všeobecně sporty. Zato školou se příliš netrápí a rozhodně to není jeho priorita, což je vidět i na jeho známkách. A podle toho vypadá i jeho vysvědčení. Má všechno a všechny dost na háku a příliš se netrápí tím, co si ostatní myslí. Hodně si rozumí s dědou Bobem, ale s nevlastní mámou Norikou to trochu skřípe. Vzhledem k tomu, že není o tolik starší než on, Vašek k ní nemá příliš respekt. 

Filip  Filip Blažek

Filip nyní žije se svou manželkou Norikou a malým synem Mikešem. Jeho expartnerkou je Petra, se kterou má děti Martinu a Vaška. S Norikou a Mikešem bydlí v bytě svého otce Boba. Jeho tohle soužití netrápí, ostatně žil tam už jako malé dítě, ale Norika tuhle situaci nezvládá a ráda by do vlastního. Filip je ale flegmatik a co nehoří, to nehrotí. Rád si život užívá a než aby byl zaměstnaný a musel někoho poslouchat, založil si firmu na výškové práce, kde je vlastním pánem. Je to sportovec tělem i duší a ve volném čase trénuje kluky parkour.

FOTO:  TV Nova

Norika  Berenika Kohoutová

Norika je druhou manželkou Filipa, se kterým se seznámila na volejbale. Byla nejdřív jen jeho milenkou, ale otěhotněla, a proto se společně přestěhovali k tátovi Filipa. Norika tak žije se třemi generacemi chlapů – svým synem Mikešem, manželem Filipem i tchánem Bobem. A občas je to nad její síly. Chtěla by se v něčem opravdu realizovat a nebýt jen matka na mateřské, která jen myje nádobí a stará se o domácnost.

​Děda Bob  Pavel Zedníček

Bob je otcem Filipa. Jeho vnoučata ho ale za žádných okolností nemůžou oslovovat dědo. Je to pořádný rocker, který u gramofonu tráví většinu svého času. Jeho druhou základnou je hospoda Osvěžovna, kde se schází se svými kamarády. Nemá ale problém ani s hlídáním vnoučat, kteří ho naprosto zbožňují. Ještě aby ne, příliš věcí neřeší a k životu přistupuje dost volnomyšlenkářsky. Po kom to ten Filip asi má, co? 

FOTO:  TV Nova

​Další díl nového rodinného komediálního seriálu Jedna rodina sledujte v úterý 10. ledna od 20:20 na TV Nova. Nebo už teď na Voyo!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady