• Pořady
  • Jedna rodina
  • Téma sexuální výchovy v Jedné rodině! Kdy s ní podle psycholožky začít?

Téma sexuální výchovy v Jedné rodině! Kdy s ní podle psycholožky začít?

Vašek se v seriálu Jedna rodina zamiluje a začne chodit s Lindou. Je mu sice pouze 13 let, ale Petra už se bojí, kam až může se svou vyvolenou zajít. Sexuální výchova je tak důležitou součástí oblíbeného seriálu. Pojďme se podívat, jak by se k ní mělo přistupovat v běžném životě.

Sexuální výchova u dětí je důležitou součástí jejich celkového vzdělávání a rozvoje. Když se k ní přistoupí správně, pomáhá jim získat znalosti, dovednosti a povědomí o vlastním těle, vztazích a zdraví, což je klíčové pro jejich budoucí život. 

Rozumný věk 

Jedním z klíčových faktorů při sexuální výchově u dětí je volba správného věku pro její začátek. „Začít se dá v podstatě kdykoliv, ale pokud začneme dřív (a opravdu tím myslím od malička), tak si budujeme půdu pro ty pozdější intimní hovory. V momentě, kdy začneme otevírat ty témata v období puberty, tak to může být náročné,“ řekla pro nova.cz psycholožka Marcela Poláčková v souvislosti s oblíbeným seriálem Sex O´Clock.

Otevřená komunikace

Důležitým aspektem je otevřená a bezpečná komunikace mezi dítětem a rodiči nebo vychovateli. „Ony děti se ptají a ve chvíli kdy se dozví, že na to ještě mají dost času nebo že se na to nemají ptát, tak to neznamená, že se o to přestanou zajímat, ale začnou hledat informace jinde,“ uvedla Poláčková. Děti pak mohou hledat informace na internetu nebo od vrstevníků, což může vést k tomu, že získají zkreslenou představu o sexu. Více se dozvíte ve videu.

Galerie

​Jedna rodina

Jednu rodinu sledujte každé úterý od 20:20 na TV Nova. Nebo už teď na Voyo!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady