Bratr Sepešiho o velké lásce Ivety a Petra: Iveta rozhodně nebyla jediná!

Publikováno 12.05.2022


O necelé dva roky mladší bratr Jan Sepeši je jediným přímým příbuzným, který si pamatuje začátky kariéry slavného bratra. Ten zahynul při tragické nehodě na kolejích v pouhých 25 letech. Jan Sepeši pro TV Nova promluvil o společném dětství, bratrově začínající slávě, ale i jeho vztahu s Ivetou Bartošovou...

Jaké jste měli s Petrem dětství?

Vyrůstali jsme bez otce, maminka se o nás starala sama. Péťa mi dělal v podstatě tátu. Hráli jsme si spolu pořád, žili jsme v Aši a tam se dalo dělat spoustu věcí i sportu. Bratr mě dostal s sebou ven a pak už to dělal automaticky.

Kdy se u něj projevil zájem o hudbu?

Péťa si přál v osmi letech kytaru a když ji dostal, začal se sám učit hrát. Už tenkrát snil, že by to chtěl někam dotáhnout.

 

Fialová měla během natáčení Ivety zákaz zjišťovat si fakta! Proč?
Fialová měla během natáčení Ivety zákaz zjišťovat si fakta! Proč?

​Vás to taky táhlo k muzice?

Mě muzika moc nezajímala. Péťa k tomu tíhnul hodně, sám se na kytaru naučil a potom si začal skládat písničky. Dokonce hrál i s kapelou.

Jaký byl Petr na základní škole?

Takový průměrný, jako každý jiný kluk. Měl hodně rád sport. Hodně jsme toho dělali spolu, třeba tenis, ping pong, volejbal, hokej. Když byl starší, chodil hodně běhat do lesa. Vytvářel si vlastní trasy. Snažil se pečovat o svou tělesnou schránku, chtěl se líbit. Už po něm holky začaly trošku blbnout, takže o sebe chtěl více dbát.

Zdroj: Profimedia / TV Nova

​V jakém věku po něm začaly holky blbnout?

Když se začal otáčet s kytarou. Na základce už hrál na besídkách a podobných akcích a kdykoliv zahrál, lidi z něj byli hotoví. A tím pádem i slečny.

Záviděl jste mu úspěchy u dívek?

Ne, to vůbec, nikdy. Já jsem zase vynikal ve sportu, tak se to nějak vyrovnávalo. Byl to starší brácha a zároveň mi trošku dělal i tátu, všechno bylo v pohodě.

Jak se Petr učil?

Na základce nic moc, měl trojky. Měl rád tělocvik, matika mu moc nešla, ale zase mu šel zeměpis. No a samozřejmě zpěv, tam vynikal. Později dělal učební obor s maturitou a to zvládl. Odmaturoval, pak šel na vojnu. Chvíli potom, co se vrátil z vojny, chodil do práce a pořád se snažil prosadit. Potom přišla Mladá píseň Jihlava, tam se seznámili s Ivetou a už se to rozjelo.  

Jsem šťastný, řekl po premiéře Ivety Artur Štaidl. Kterou písničku od maminky má nejraději?
Jsem šťastný, řekl po premiéře Ivety Artur Štaidl. Kterou písničku od maminky má nejraději?

​Chodili jste společně na diskotéky?

Aš není velká, společně jsme se tam potkávali, i když jsme už měli každý svou partu. Vím, že spousta lidí chtěla, aby něco zahrál. Stejně jako u táboráku.

Co říkala maminka na to, že si Petr přál kytaru už v osmi letech?

Byla spokojená. Tehdy jsem si to tolik neuvědomoval, ale vím, že byla ráda, že má Petr nějaký cíl. Někdy v téhle době se vsadil se sestřenicí o kilo banánů, že bude jednou jako Karel Gott.

A jaké to bylo, když začal být Petr slavný?

Po účasti v Mladé písni v Jihlavě se všechno rozjelo. Tou dobou jsem byl na vojně a často si někdo všiml, že se jmenujeme stejně. A na to já vždycky říkal: Ano, to je brácha. To už začalo být lichotivé.

Anna Fialová a Vojtěch Vodochodský
Zdroj: TV Nova

​Říkal jste, že se okolo něj motaly dívky, vystřídal hodně slečen, než poznal Ivetu?

Ano, měl rád děvčata. Neměl žádnou stabilní holku, jen hodně kamarádek. Všechno dělal pro muziku, na žádný vážný vztah neměl čas.

Po Mladé písni už byl s Ivetou Bartošovou. Potkal jste se s ní?

Ano, já jsem byl za nimi v Lucerně Baru. Měli tam angažmá a vím, že asi jednou nebo dvakrát přijela do Aše k mamince.

Jak se mamince Iveta líbila?

Mamka jim určitě fandila, ale ostatní jí bylo jedno.

A jak působila Iveta na vás?

Mladá holčina, která byla v pohodě. Každý jim tenkrát fandil.

Myslíte, že byli tenkrát opravdový pár?

Přesně nevím, ale myslím, že spíš ne. Péťa mi vyprávěl, že musel jet do Frenštátu pod Radhoštěm k rodině Ivety a musel garantovat, že se o Ivetu postará, jí tenkrát nebylo osmnáct. Pak mi jednou řekl, že Iveta si myslí, že spolu chodí, ale že on to tak nebere. Péťa neměl ve zvyku věnovat se jen jedné ženě, měl pořád spoustu kamarádek.

Jak to bylo doopravdy? Michal David promluvil o vztahu Bartošové a Sepešiho
Jak to bylo doopravdy? Michal David promluvil o vztahu Bartošové a Sepešiho

Z Petrovy strany to byla spíš zodpovědnost za Ivetu?

Ano, tak jsem to já z Petra cítil. Bydleli spolu, spolu určitě i něco měli, ale Petr to nebral jako chození. Vím, ale že Iveta to brala tak, že jsou pár, a tak to i všude prezentovala. Byla mladší, zamilovaná, a ještě úplně nevěděla, jak to v životě chodí.

Pamatujete si, když se v televizi poprvé oni dva objevili s písničkou Knoflíky lásky?

Ano, to jsem byl akorát na vojně, a to byl opravdu trhák! Vím, že mi Petr tenkrát říkal, že to je takhle naplánovaný, aby se to objevilo na jaře, aby to bylo pro mladé, kteří začínají hledat lásky.

Líbila se vám tenkrát tahle písnička?

Ta se mi líbí dodnes. Je melodická, krásná.

Co se vám vybaví, když ji slyšíte?

Brácha, moje krev! Vzpomínám na něj často.

Změnila Petra sláva?

Péťa byl pořád svůj. Když se někde objevil, všichni se otáčeli a chtěli podpis a fotku, ale určitě mu to bylo příjemné.

Jak jste se dozvěděl o jeho smrti?

Ráno u nás zazvonila teta, jestli o tom víme. A my nevěděli, o čem je řeč. Teta pak řekla, že Péťa je mrtvý.

Zdroj: TV Nova

​Kdy jste ho viděl naposledy?

Byli jsme spolu den předtím dopoledne ještě ve Františkových Lázních na tenise, pak jsme jeli do Aše na oběd. Petr se mě ptal, jestli pojedu s ním zpátky do Frantovek, ale já už jsem byl unavený. Ráno pak přišla teta...

Vy jste byl tou dobou doma s maminkou?

Ano, myslím, že to byla sobota, protože jsem nebyl v práci. Teta přišla nahoru a řekla, že ho přejel vlak v autě. Bylo to fakt něco strašnýho.

Pamatujete si i pohřeb?

Ano, byla tam spousta lidí. Tenkrát se říkalo, že snad až pět tisíc lidí, ale já jsem nic z toho nevnímal. Hlavně jsem se staral o mámu, aby mohla chodit, pro ni to byl velký šok.

Byla s vámi Iveta v kontaktu i po smrti Petra?

Za mámou určitě aspoň dvakrát byla. Péťa odešel a ona musela dodržet smlouvy, takže asi neměla moc času. Bohužel potom, co začala být slavnější, se už nikdy neozvala a nenabídla mámě, že třeba zaplatí náhrobní kámen pro Petra. To mě tehdy mrzelo, protože máma na tom nebyla finančně moc dobře. 

Deska Knoflíky lásky vyšla až po Petrově smrti, vy jste dostali nějaké peníze?

To bylo asi dva měsíce po jeho smrti a v té době už se říkalo, že má Petr syna. Moje máma ho na chvíli přijala a pak ji nejspíš někdo namluvil, že když ho přizná, půjdou za ním Petrovy peníze. Byla za ním i jeho maminkou na návštěvě a později zase přišla s tím, že jsou to špatní lidé. Tenkrát jsem to moc nevnímal. Později jsme si k sobě se synovcem našli cestu. Já jsem ho přijal, jsme v kontaktu a nemáme žádný problém.  

 

Lamač ženských srdcí: Ondřej Brzobohatý si v minisérii Iveta zahraje lásku Bartošové!
Lamač ženských srdcí: Ondřej Brzobohatý si v minisérii Iveta zahraje lásku Bartošové!

​Jaký jste měl pocit, když jste jeho desku poprvé držel v ruce?

Samozřejmě hrdost! Byl to brácha. Někdy si říkám, jak by to všechno dopadlo, kdyby nezemřel. Jestli by ještě dělal muziku, byl by slavnější, nebo jen hrál někde s kapelou. Je mi pořád moc líto, že odešel.

Minisérii Iveta najdete pouze na Voyo!


Novinky z NOVY