Fialová měla během natáčení Ivety zákaz zjišťovat si fakta! Proč?

Začátek kariéry Ivety Bartošové si její představitelka, herečka Anna Fialová, nepamatuje. V 80. letech totiž ještě nebyla na světě. Přesto dokázala blonďatou zpěvačku zahrát, a především zazpívat tak dokonale, že se při pohledu na ni podlamují kolena. Přípravy na seriál Iveta, který je právě teď na Voyo, byly netradiční!

Aničce jsem zakázal dohledávat si cokoliv o Ivetě,“ vzpomíná režisér Michal Samir. „Teprve spolu jsme se do toho ponořili během příprav na natáčení. Zároveň měla zákaz dívat se na cokoliv, co se týkalo 80. let, protože Iveta tehdy absolutně netušila, co přijde. A nesmí to vědět ani Anička,” vysvětluje v rozhovoru pro TV Nova.

​Výsledek musel být autentický, takže tam, kde opravdová Iveta vystupovala živě, musela zpívat bez playbacku i Anička. S Vojtou (Vodochodským, představitelem Petra Sepešiho) jsme nazpívali všechno, dvě písně jsme odjeli i živě přímo na natáčení,“ popisuje Anna Fialová. Tou první bylo Tisíc obyčejných věcí, se kterou Iveta Bartošová vystupovala na festivalu v Jihlavě. Druhý „živák“ je pak zpěv školního sboru.

FOTO:  TV Nova

​Anna Fialová pro TV Nova prozradila, že pro talentovanou dívku z Moravy má velké pochopení, přestože vyrostla v úplně jiné. Myslím si, že to byla hlavně neuvěřitelně citlivá a křehká holka s obrovským snem a pílí,“ uvažuje Anna. „Snažila se ze všech sil, aby mohla dělat to, co si vysnila. Pak se dostala do víru showbyznysu 80. let, a zvlášť umělecký svět musel být pro mladé holky docela náročný,” zamýšlí se nad kariérou Ivety Bartošové.

Anna Fialová Premiéra Iveta
Premiéra Iveta  |  FOTO:  Mikuláš Křepelka

​Anička moc dobře ví, o čem mluví, ona sama do světa showbyznysu vstoupila ještě dříve než Iveta. V osmi letech si zahrála v populárním filmu Román pro ženy a její kariéra postupně jen rostla. Připouští, že sláva pro ni kdysi byla důležitá, dnes by však byla ráda, kdyby se po práci mohla jít třeba s kamarády opít. „Občas si říkám, že bych se také po skončení natáčení ráda opila na dotočné a už se k filmu nemusela vracet prostřednictvím rozhovorů, talkshow a podobně. Jsem v tomhle spíš introvert,” uzavírá Anna Fialová.  

Minisérii Iveta z dílny Voyo Originál sledujte už teď na Voyo.

Podívejte se, co Anna Fialová ke své roli řekla na slavnostní premiéře Ivety:

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady