• TV Nova
  • Alegorie na nacismus v animáku pro děti: Legenda o sovích strážcích je plná překvapení!

Alegorie na nacismus v animáku pro děti: Legenda o sovích strážcích je plná překvapení!

Alegorie na nacismus v animáku pro děti: Legenda o sovích strážcích je plná překvapení!
Zdroj: TV Nova

Legenda o sovích strážcích není jen animovanou pohádkou, ale má daleko hlubší význam, který dřív nebo později z děje pochopíte. Hlavním hrdinou je soví kluk Soren. Ten bude během snímku nucen se postavit zlým sovám. Legenda je teprve druhý film tvořený 3D animací, který vznikl v Austrálii. Přečtěte si o něm ty největší zajímavosti!

Soren je mladých soví chlapec, který rád naslouchá otci, když mu vypráví o strážcích Ga’Hoolu, což je mýtická skupina okřídlených bojovníků. Ti byli nuceni bojovat proti zlým Čistým o záchranu sov. Soren s žárlivým bratrem Kluddem se dostanou do jejich spárů a budou se muset prát o holý život!

FOTO:  TV Nova

– Skupina podlých sov se jmenuje Čisté sovy nebo Neposkvrnění. Ve filmu ztvárňují nepřátelé a jsou zjevnou alegorií na nacisty respektive na nacistickou ideologii, kdy měla čistá árijský rasa vládnout všem.

 

FOTO:  TV Nova

– Legenda o sovích strážcích je druhým celovečerním 3D filmem australského studia Animal Logic a druhým, který byl vytvořen v Austrálii. Prvním byl Happy Feet. 

– Dabing byl nabídnut Hughu Jackmanovi, ale nakonec ve filmu vůbec nezazněl. 

Galerie

– Pokud se vám bude v originále zdát na sově Eglantine něco zvláštního, je to správně. Jako jediná nemá australský přízvuk. 

FOTO:  TV Nova

– Ve scéně, kdy bratry Sorena a Kludda napadne šelma, se jedná o tasmánského čerta. Ten vyhynul v Austrálii ve 14. století.

Legendu o sovích strážcích můžete vidět 4. 1. ve 20:00 na Nova CInema a na tomtéž kanálu také 5. 1. ve 13:30.

 

 

 

 

 

 

TV Nova
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady