Smutné osudy sex symbolů minulého století: Krásky, které kradly srdce mužů, skončily dost neslavně

Smutné osudy sex symbolů minulého století: Krásky, které kradly srdce mužů, skončily dost neslavně
Zdroj: Profimedia

Uchvátily celý svět svou krásou. Muži je milovali a ženy chtěly být jako ony. Ano, řeč je o slavných herečkách 20.tého století. Fotky sex-symbolů z minulého století zdobí zdi domácností, kaváren ale i módních domů dodnes. Která je vaše nejoblíbenější?

Rita Hayworth
Plachá a osamocená Rita byla přesným opakem rolí, které hrála. Vlastním jménem Margarita Carmen Cansino se stala sex symbolem USA ve 40. letech minulého století. Celkem pětkrát se objevila na obálce časopisu Life a stala se tak nejžádanější ženou válečných let. Vysloužila si za to přezdívku „bohyně lásky“. Legenda také praví, že slavný koktejl Margarita je pojmenovaný po ní.

FOTO:  oficiální zdroj

Marilyn Monroe
Celý svůj život byla terčem bulváru a upozorňovala na sebe milostnými aférkami a bujarým životním stylem. Když byla malá, žila s psychicky labilní matkou a otce nikdy nepoznala. Chvilku pracovala v továrně na padáky, později se stala modelkou. Její první role nebyly moc známé, avšak díky svému vzhledu se stala americkým sex-symbolem. Nejvíce zazářila ve filmu Někdo to rád horké. V 60.letech u ní propukla krize, jež vyústila v alkoholismus a braní nadměrného množství léků. Její smrt USA započala desetiletí plné změn, politických vražd a ztrát ideálů.
FOTO:  oficiální zdroj

Audrey Hepburn
Audrey sice pocházela z Belgie, ale patřila k nejznámějším herečkám v Americe. Kvůli válce své dětství trávila v různých zemích Evropy. Později dostala nabídku na titulní roli broadwayské show Gigi a opustila svou rodnou Evropu. V roce 1953 si zahrála ústřední postavu v pohádce Prázdniny v Říme a záhy se ocitla ve hvězdné společnosti. O rok později za roli získala Oskara. Vše se zdálo být perfektní, ale bohužel i taková hvězda jednou vyhasne. Audrey trpěla mentální anorexií, kvůli které několikrát potratila. Figuru měla sice krásně štíhlou, ale za jakou cenu. Paradoxně zrovna její nemocné tělo bylo a dodnes zůstává symbolem módního průmyslu a pro mnohé ženy inspirací. Jedním z nejznámějších snímků, ve kterém zazářila, byl film Snídaně u Tiffanyho. Zemřela na rakovinu.
FOTO:  oficiální zdroj

Grace Kelly
Grace od malička toužila být herečkou. Po škole odjela do New Yorku, aby zazářila v divadle. A jelikož požehnání od rodičů nedostala, musela si na vše potřebné vydělat sama. Průlomová role pro Grace, byla Amy Kane ve westernu V pravé poledne. Za snímek Mogambo získala Oskara. Velmi oblíbená byla u Alfréda Hitcocka, se kterým spolupracovala na několika filmech a později i žila. Po letech na festivalu v Cannes potkala monackého knížete Rainereho III., se kterým se v roce 1956 vzali. Tento sňatek ukončil její hvězdnou kariéru. Po dětech přišla manželská krize a její náhlá smrt – spadla s autem ze srázu.
FOTO:  oficiální zdroj

Elizabeth Taylor
Mladičká Elizabeth toužila být hereckou hvězdou, a tak se díky pohledné tvářičce již v deseti letech objevila ve svém prvním filmu. Během války se přestěhovala do Los Angeles, aby si to poprvé zkusila před kamerou. Do parády si ji vzalo studio MGM a objevila se v legendárním snímku Lassie se vrací. Vstoupila do hvězdné společnosti a otevřeli se ji možnosti spolupracovat se skvělými režiséry a producenty. V 50. letech byla obsazována do kvalitních filmů, které jí přinesly slávu. V roce 1955 se objevila po boku charismatického Jamese Deana ve filmu Obr. V 60. letech si zahrála v nejdražším snímku té doby, a tím byl snímek Kleopatra. Byla to velká milovnice a 8x za život se vdala. Zemřela v nemocnici obklopená svými dětmi.
FOTO:  oficiální zdroj

Sophia Loren
Sophia se narodila jako chudá vesnická dívka do rozvrácené rodiny v Itálii. Matka byla neúspěšná herečka a přes Sophii se snažila splnit si své nenaplněné touhy. Díky tomu se Sophie propracovala až ke slavným producentům. Pod křídlo si ji vzal Carl Ponti (světově proslulý italský producent) a udělal z ní hvězdu. Svou první roli ztvárnila ve filmové verzi opery Aida. S Carlem se později vzali. Role ve filmu Horalka ji vyzdvihla na celosvětová plátna a dostala za ní Oscara za hlavní ženský herecký výkon. V 60. a 70. letech prožívala největší úspěchy své kariéry. Dnes žije v Kalifornii s rodinou.
FOTO:  oficiální zdroj

Brigitte Bardot
„Bardotka “se stala symbolem nové éry nezávislých žen. Paradoxně se však nejvíce ze všeho děsila samoty, a tak zůstávala ve svazcích s muži, kteří se k ní chovali hrubě. Novinářům však odpovídala drze a její jméno se v podstatě stalo legendou. Jejím největším darem byl herecký talent, který ji vynesl na vrchol a její jméno proslavil takovým způsobem, že ho zná každý i dnes. Nyní na stará kolena má konečně klid a žije v letních sídlech spolu se spoustu psů a koček, občas také koz a ovcí.
FOTO:  oficiální zdroj

Jane Fonda

Dcera slavného Henryho Fondy měla kariéru předurčenou svým slavným původem. Zpočátku však o herectví zájem neprojevovala, chtěla se věnovat modelingu. Nakonec se ale i tak uchytila jako herečka na Brodwayi a později se dočkala i filmových rolí, ty jí však byly věnovány spíše pro její krásu a slavné jméno, než pro její talent. Postupně se však vypilovala a vybojovala si dokonce dva Oscary. Známá se stala i díky své politické angažovanosti, když veřejně vystupovala proti válce ve Vietnamu.
FOTO:  oficiální zdroj

Natalie Wood

Natalya Nikolaevna Zakharenko se narodila v San Franciscu do rodiny rusky hovořících imigrantů. Její herecká kariéra začala velmi brzy. Ve čtyřech letech si ji filmaři vybrali do role plačící dívky ve snímku Happy Land. Její rodiče se okamžitě chytli příležitosti a přestěhovali se do Los Angeles, kde se snažili dcerku za každou cenu prosadit do filmů. Díky jejímu talentu a roztomilé tváři se jim to podařilo a Natalie se stala dětskou hvězdou. Její sláva ale nevyhasla a postupně se vypracovala v dospělosti ke třem nominacím na Oscara. Díky filmu Rebel bez příčiny randila i s Jamesem Deanem. Osudným se jí stal výlet na lodi. U břehů Kalifornie údajně klopýtla, spadla přes palubu a utopila se.
FOTO:  oficiální zdroj

Samozřejmě sexsymbolů bylo v minulém století daleko více, namátkově například Raquel Welch, Ursula Andress, Claudia Cardinal, Twiggy nebo Gina Lollobrigida. Která pro vás představuje ten největší sexsymbol?
 Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady