Z TOHO MRAZÍ: Co spojuje Jamese Deana, Heatha Ledgera a Paula Walkera? Je v tom smrt!

Z TOHO MRAZÍ: Co spojuje Jamese Deana, Heatha Ledgera a Paula Walkera? Je v tom smrt!
Zdroj: Profimedia / oficiální zdroj

Zbožňovaní herci, sex symboly, idolové mládeže a rebelové tělem i duší. Jejich životní filozofie byla prostá: Přišli, dokázali to a odešli. I takto by se dal stručně popsat krátký, ale naplno prožitý život několika herců, kterým se předčasnou smrtí podařilo zůstat věčně slavní přesně tak, jak si to přáli.

Sni, jako bys měl žít navždy. Žij, jako bys měl dneska zemřít,“ tento citát vyšel z úst Jamese Deana několik dní před jeho tragickou smrtí. A jako by tím předznamenal nejen svůj osud, ale i osudy mnoha herců. Kterým hercům stačilo málo, aby se stali největšími hvězdami Hollywoodu, ale jejich slibně rozjeté kariéry ukončila tragická smrt?

1) James Dean
Nejznámější rebel James Dean, idol nejen americké mládeže, žil příliš rychle a odešel příliš mladý. Zpočátku získával jen malé role, vpodstatě bezvýznamné postavy v seriálech a reklamách, například na Pepsi, která se stala jeho televizním debutem. Po přestěhování do New Yorku začal hrát na Boadwayi. Filmový debut přišel se se smímkem Na východ od Ráje. Tou dobou se psal rok 1955 a z mladého fešáka se přes noc stává hvězda obrovských rozměrů, uznávaný a obdivovaný herec se seriózními hollywoodskými nabídkami, idol mladých vyvolávající okolo své osoby hotové šílenství. Jeho druhý film, Rebel bez příčiny, se stal jeho životní a nejcharakterističtější rolí a mnozí si Jamese Deana pamatují právě v červené bundě, s vyčesanými vlasy a s cigaretou mezi rty. Jeho třetím a zároveň posledním počinem byl film Gigant. Osudnou se mu stala jeho láska k rychlosti, zemřel 30. září 1955 po fatální srážce s protijedoucím autem.

FOTO:  Profimedia

2) Heath Ledger
Jeho poslední role budí nadšení i hrůzu – vyšinutý zločinec Joker, protivník Batmana ve filmu Temný rytíř, byl dechberoucím představením. Stejně jako James Dean, uvedení svého posledního filmu na plátna kin se nedočkal. Heath se ihned po svém filmovém debutu stal sexuálním idolem mnoha dívek, ještě aby ne. Jeho vzhled ho předurčoval hrát „hezouny“, proto se snažil brát velice různorodé role, aby nezapadl do žádné škatulky. Největší úspěchy zaznamenal filmy Patriot, Zkrocená hora a již zmiňovaní Temný rytíř. Díky roli psychicky labilního Jokera začal mít problémy se spaním. Do role se vžil takovým způsobem, že se mu to stalo osudné. Dne 22. ledna 2008 byl nalezen ve svém pokoji v New Yorku mrtvý. Blízko něj byly nalezeny prášky na spaní. Jeho smrt nebyla sebevražda, ale jen nešťastná náhoda. Podle prohlášení soudních lékařů se otrávil předepsanými léky na spaní.
FOTO:  Profimedia

3) River Phoenix
Další kdo si vysloužil status „věčně mladý“. Do této kolonky spadá i starší bratr slavného herce Joaquina Phoenixe. Jeho glorifikaci pomohla až smrt. Z Rivera Phoenixe se stala legenda a jeho fanoušků ani s odstupem času vůbec neubývá. Zásluhu na tom však nemá jen přitažlivá tvář a tragický konec, ale i přirozený půvab a talent, kterým se River stihl prezentovat ve svém příliš krátkém příběhu. River se původně toužil stát kytaristou a zpěvákem, ale osud chtěl, aby se stal hercem. Jeho charismatem se například nechal strhnout i Steven Spielberg, když si ho vybral do role mladého Indiana Jonese v prologu Poslední křížové výpravy. Kromě filmování se však River stíhal věnovat neskutečnému množství oslav, drog, alkoholu a párty tak typických pro zlatou hollywoodskou mládež. Zemřel na předávkování ve 23 letech, bratr Joaquin ho našel mrtvého na chodníku před klubem
FOTO:  Profimedia

4) Brandon Lee
Jeden nešťastný okamžik ukončil předčasně život syna Kung-Fu legendy Bruce Leeho. Mladému herci ukončil slibně začínající kariéru film Vrána – snímek natáčený na motivy stejnojmenného komixu, o kterém dodnes kolují legendy, že je prokletý. Jedná se o příběh o rockerovi, který poté, co je spolu se snoubenkou brutálně zavražděn, vstane z hrobu, aby se mohl pomstít vrahům. Pro představitele hlavní role bylo ovšem natáčení kultovní temné fantasy Vrána polibkem smrti. Brandon zahynul pár dní před koncem natáčení. Nepředstavitelná nehoda, kdy se v rekvizitě pistole objevil skutečný náboj, ukončila hercův krátký život. Zemřel na place v obklopení svých nevěřících kolegů v pouhých osmadvaceti letech.
FOTO:  oficiální zdroj

5) Paul Walker
Jeho zařazení na seznam je sporné. Americký herec Paul Walker známý z filmové série Rychle a zběsile zahynul při automobilové nehodě. Jenomže v době, kdy mu bylo čtyřicet let. Ovšem glorifikace se dostavily okamžitě a mnozí ho přirovnávají k Jamesi Deanovi.
FOTO:  ProfimediaNEPŘEHLÉDNĚTE:

NENÍ EASTWOOD JAKO EASTWOOD: Jak Clint snáší, že mu slávu kradou jeho jmenovci?

SVĚT V SLZÁCH: Držitel 3 Oscarů Daniel Day-Lewis oznámil smutnou novinu

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady