Antonio Banderas o infarktu: Proč to považuje za nejlepší věc, která ho v životě potkala?

Málokdo ví o tom, že měl herec Antonio Banderas před šesti lety infarkt. Před smrtí ho zachránila jeho přítelkyně. Tato událost ho donutila přehodnotit dosavadní život. Proč byl infarkt podle něj ta nejlepší věc, která ho v životě potkala?

Srdeční příhoda ho zastihla zrovna při cvičení, když pocítil nečekanou bolest na hrudi. Naštěstí byla tehdy poblíž jeho přítelkyně Nicole Kimpel. Podala mu velké množství aspirinu, který původně sehnala na bolesti hlavy. Byla to prý jediná věc, kterou tenkrát našla poblíž. Následně ho okamžitě odvezla do nemocnice. 

Přehodnocení životních priorit

I když to musel být strašný zážitek, herec na něj pohlíží pozitivně. Byla to asi jedna z nejlepších věcí, které se mi v životě staly. Bylo to jako nasadit si brýle a vidět, co je důležité, řekl v rozhovoru pro Radio Times, který citoval web Mirror.

Díky tomu se na vlastní život dokázal podívat z jiného úhlu pohledu. Od infarktu hledám jen potěšení z hraní. To je všechno. O nic jiného se nestarám. Život pro mě začíná, když někdo řekne: Akce!' nebo když se zvedne opona,“ dodal na vysvětlenou.

Antonio Banderas
Antonio Banderas u schodů.  |  FOTO:  Profimedia

Inspirace k filmu

Nový pohled na svět ho donutil přehodnotit i jeho dosavadní životní styl. Rozhodl se například, že přestane kouřit. Právě tento zvyk byl podle něj jedna z největších hloupostí, které kdy dělal”, jak řekl v talk show Jimmy Kimmel Live!, kterou citoval web Mirror. Právě blízké setkání se smrtí ho inspirovalo i v pracovním životě. Za roli složitého režiséra Salvatora Malla ve filmu Bolest a sláva získal svou první nominaci na Oscara.

Antonio Banderas a Catherine Zeta-Jones.
Antonio Banderas a Catherine Zeta-Jones ve filmu Legenda o Zorrovi.  |  FOTO:  TV Nova

Kocour v botách

Téma smrti se překvapivě objevuje také v animovaném pokračování Kocour v botách: Poslední přání, ve kterém už poněkolikáté propůjčuje hlas hlavní postavě. Původně měla být tato postava jakousi parodií na Zorra, ale nakonec se proslavila sama o sobě. Dabování slavného kocoura je jedna z věcí, které ho velmi baví. Po strašném zážitku se totiž rozhodl, že se bude věnovat jenom tomu, co mu dělá radost. A mezi to patří například právě podpora kinematografie.

Film Bolest a sláva sledujte na Voyo.

Sdílet
  • #Antonio Banderas

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady