• TV Nova
  • Tom Felton a jeho život s Malfoyem: V nové knize odhaluje zákulisí Harryho Pottera i závislost na alkoholu

Tom Felton a jeho život s Malfoyem: V nové knize odhaluje zákulisí Harryho Pottera i závislost na alkoholu

Tajná láska Emmy Watson, věčný záporák i arogantně slizký Draco Malfoy. To a mnohem víc je Tom Felton, který v listopadu vydal svou novou knihu S kouzelnickou hůlkou: Magické dospívání. V ní vám odhalí nejen to, jak dostal svou ikonickou roli v sérii Harry Potter, ale i zákulisní historky či blízké vztahy s kolegy.

Ve filmu Belle si Tom Felton zahrál lorda Jamese Ashforda – arogantního floutka, který využije jakoukoliv příležitost k tomu vypustit jedovatou poznámku. Zdá se vám to povědomé? Na rozdíl od Draca u něj neuvidíte kouzelnickou hůlku, zato se jako šlechtic může pochlubit sbírkou paruk a zděděnými pozemky. Místo Harryho Pottera ve snímku potrápí krásnou Belle, dceru britského důstojníka a černé otrokyně, která se snaží prosadit v britské nejvyšší společnosti.

„Víte, pro nás může bý chovánít lorda Ashforda šokující,“ ospravedlňoval Tom Felton svého představitele v interview pro Rotten Tomatoes, „jenže tehdy to bylo normální chování aristokrata a privilegované vrstvy.“ 

S Dracem toho máme bohužel dost společného

Jisté privilegium si užíval i sám Tom Felton. Ocitnout se alespoň na pár hodin na place Harryho Pottera by si přály miliony fanoušků. Roli rozmazleného záporáčka přitom dostal, aniž by Harryho Pottera četl nebo o něm cokoliv věděl. 

Práci mu tehdy pomohla získat jeho přirozeně drzá povaha. V knize vzpomíná na pokus producentů, ve kterém dali dohromady několik účastníků castingu a sledovali jejich interakci. Když k Tomovi přišla dívka, aby se ho zeptala na divně vypadající mikrofon, on si jen znuděně povzdechl. Z oné dívky se nakonec vyklubala Emma Watson, představitelka Hermiony.

S Emmou máme silné pouto

Emma Watson se netají tím, že byla do o tři roky staršího Toma Feltona bláznivě zamilovaná. Tom sice její city nikdy neopětoval, ale vzniklo mezi nimi velmi silné pouto, se kterým se musely vyrovnat i Tomovy tehdejší přítelkyně.

FOTO:  Instagram @emmawatson

​V knize přiznává, že si k Emmě Watson vytvořil až ochranitelský komplex. Sama byla dlouho jedinou dívkou i nejmladší členkou ve štábu. Tom se jí proto stal velkou oporou.

Díky starším hercům z nás nejsou kreténi

Harry Potter se nechlubí jen dechberoucí výpravou, kostýmy a triky, ale také výběrem toho nejlepšího z britské herecké scény. Tom Felton v knize vzpomíná i na zesnulé kolegy Allana Rickmana v roli Snapa, svou filmovou matku Helen McRory i Hagrida v podání Robbiho Coltrana. I přes svou slávu se starší herci vždy chovali ke všem členům štábu slušně a na nikoho se nepovyšovali. I to prý přispělo k tomu, že se z herců nestali namyšlení a slávou omámení floutci.

Pro svou bezprostřednost a milé chování ke štábu je proslulý například i představitel Harryho Pottera Daniel Radcliff. Filmový představitel ale připustil, že se se slávou vyrovnával i pomocí alkoholu. Podobné problémy měl i jeho filmový sok Tom Felton.

Denně v baru

Závislost na alkoholu si prý vypěstoval během pobytu v LA. V době od 25 do 30 podle svých pobýval denně v místním baru a během práce nemyslel na nic jiného než na to, až se večer znovu napije. Jeho mrhání potenciálem nakonec utnuli jeho spolupracovníci. Pod záminkou toho, že proberou Tomovu kariéru, uspořádali intervenci a konfrontovali ho s jeho alkoholismem.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Tom Felton (@t22felton)

Felton následně odešel na odvykací kúru a rozešel se i se svou tehdejší přítelkyní Jade, kterou potkal během natáčení Harryho Pottera. Jít na rehabilitaci pro něj prý bylo jedno z nejlepších rozhodnutí v životě. Na svou minulost se dívá s nadhledem a doufá, že si jednou knihy Harryho Pottera přečte i se svými dětmi.

Příběh kolem chlapce, který přežil, změnil život mnoha hercům. Zároveň jim ale sebral dětství i možnost zažít normální život. Tom Felton se na radosti i úskalí dívá s nadhledem a jeho hereckému výkonu překonané problémy jedině prospěly. To, jak se s tím poprali jeho herečtí kolegové, můžete vidět v mnoha jejich snímcích.

Emmu Watson sledujte například ve filmu Circle: Uzavřený kruh, který najdete na Voyo!

Sdílet
  • #Daniel Radcliffe
  • #Emma Watson
  • #Tom Felton

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady