Camilla, Kate nebo Meghan: Která z nich zdědí šperky po královně Alžbětě II.?

Královna Alžběta II. se pyšnila velkou sbírkou klenotů nevyčíslitelné hodnoty. Po její smrti se tedy nabízí otázka, kdo je získá.

Zatímco korunovační klenoty se předávají z generace na generaci, o těch osobních rozhoduje sama panovnice. Kdo je získá?

Komu patří korunovační klenoty
Korunovační klenoty jsou předávány z vládce na vládce. Karel III. je nyní vlastníkem 100 korunovačních klenotů. Korunovační klenoty jsou obřadní klenoty, které se nosí při státních příležitostech. Šperky jsou symbolem suverenity vládce a nejcennějších pokladů národa.

Jaké šperky patří mezi královniny klenoty?
Dle serveru The Jewellery Editor jde zhruba o 400 diadémů, prstenů, náhrdelníků a broží. Proto není divu, že patří mezi nejvelkolepější sbírku šperků na světě. Všechny královniny šperky mají bohatou historii a nevyčíslitelnou hodnotu. Některé jsou i 400 let staré!
Královna Alžběta II. byla na svou sbírku hrdá a velmi si potrpěla hlavně na brože a tiáry.

Kdo zdědí královniny klenoty?
Královna Alžběta II. byla známá svou srdečností. Její šperky byly viděny na princezně Dianě, princezně Kate, vévodkyni Meghan nebo manželce současného krále Karla III. A je to právě současný král se svou manželkou Camillou, kteří by měli získat, dle tradice, klenoty zesnulé panovnice. „Pokud tradice zvítězí, většina královniných osobních klenotů bude předána králi Karlu III. a královně Camille. Spekuluje se, že Catherine, princezna z Walesu také obdrží některé z drahokamů, protože se nakonec stane královnou,“ uvedl server The Jewellery Editor.  

Galerie

​Vzdaly jí hold
V posledních letech byly královniny šperky spatřeny zejména na manželce prince Williama. Princezna Kate vzdala hold zesnulé královně Alžbětě II. výběrem šperkům. Na její pohřeb zvolila diamantové náušnice s perlami a perlový náhrdelník s diamantovou sponou, který patřil Alžbětě II. Hold vzdala také Meghan Markle, manželka prince Harryho. Vévodkyně ze Sussexu zvolila náušnice s diamanty a perlami, které jí královna věnovala.

Sdílet
  • #Královna Alžběta II.

Nejnovější videa

Články