Žádné ústřice pro královnu! Co už teď nesmí princ George a princezna Charlotte?

Královna Alžběta II. měla zakázanou řadu věcí, které si obyčejní lidé běžně mohou dovolit. Stejně jako ostatní členové královské rodiny nesměla jíst syrové maso nebo ústřice, vyjadřovat veřejně náklonnost či vyrazit z Buckinghamského paláce jen tak do víru Londýna. Pravidla však musí dodržovat i děti členů rodiny. Co si nemůžou dovolit?

Být členem královské rodiny má určitá úskalí, která si lidé neumí představit. I když se říká, že některá z nich rodina porušuje, královna je prý striktně dodržovala.

Ven bez povolení? Ne pro královnu
Když se rozhodnete dát si česnek, který je běžnou součástí každé kuchyně, vzpomeňte si na to, jaké by to bylo, kdybyste v tu chvíli patřili do královské rodiny. Podávat členům česnek není zrovna vhodná věc, především kvůli tomu, že způsobuje zápach z úst. Rodina by se ale měla vyhýbat také ústřicím, které by jim mohly způsobit otravu, nebo syrovému masu. Královna Alžběta II. také nemohla vyrazit do Londýna, kdy se jí zachtělo. Musela k tomu dostat povolení. Dále nebylo vhodné, aby princi Philipovi vyjadřovala náklonnost na veřejnosti, nesměla sedět se zkříženými nohy nebo usednout na trůn jiného panovníka.

Omezení pro královské děti

Pravidla se samozřejmě vztahují také na děti členů královské rodiny. Ty si nedají balené potraviny, jakou jsou například dětská pyré, která rodiče v oblibě kupují v obchodech. Princ George, princezna Charlotte nebo prince Louis ale nestrádají. Užívají si jídla rovnou od vlastního kuchaře, který pro rodinu pracuje, napsal magazín The List.

Obavy z pádu letadla

V královské rodině je důležité myslet na budoucnost, proto by neměli její členové cestovat společně v případě, že by se stala tragédie. Prince William a princezna Catherine měli podle britské televize BBC dostat povolení od královny, aby mohli cestovat spolu s dětmi. Královna měla oproti ostatním také výhodu, že nemusela mít pas. Zbytek rodiny ho potřebuje, a to i včetně dětí. Díky tomu mohou s rodiči cestovat do zahraničí.

Co to máš na sobě?

Ani oblečení není věc, kterou by královská rodina nemusela řešit. Jelikož členové vystupují na veřejnosti, musejí dodržovat etiketu. Prince Williama nikdy neuvidíte v šortkách. Zato jeho syn prince George to má dovolené. Šortky nosí převážně mladí chlapci, kteří postupně do šatníku zařazují také kalhoty, které měl prince George na pohřbu královny.

FOTO:  Profimedia

​​Hodina mávání i etikety
Jakmile rodiče uznají, že jsou jejich děti připravené na to se učit etiketě, začíná povinná výuka. Děti se musí naučit jak vystupovat na veřejnosti, chovat se během jídla, klanět se nebo jak komunikovat s veřejností. Také je běžné, že se učí cizí jazyky. Princ William by měl podle deníku Express mluvit francouzsky. Umí prý i svahilštinu a velštinu. Prince George a princezna Charlotte nezůstávají pozadu za tatínkem a chodí na hodiny španělštiny.

Sdílet
  • #Královna Alžběta II.

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady