Jedinečný úkaz po smrti královny. Jak opakované duhy vysvětluje princezna Catherine?

Princezna Catherine a princ William se poprvé od pohřbu objevili na veřejnosti, když šli poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě posledního rozloučení s královnou Alžbětou II. Při té příležitosti se rozpovídali o tom, co se dělo v rodině krátce po smrti královny. Co všechny překvapilo? A jak na to zareagovaly jejich tři děti?

Uspořádat státní pohřeb nejdéle žijící panovnice britských dějin nebyl jednoduchý úkol. Podle princezny Catherine a prince Williama se ho podařilo připravit velmi dobře a byl to nezapomenutelný zážitek pro rodinu i veřejnost.

Děti byly důležitou součástí

Princezna Catherine a princ William se setkali s dobrovolníky, záchranáři, zaměstnanci Crown Estate a pracovníky městské rady, od kterých se dozvěděli, jak fungovala samotná logistika státního pohřbu. Královský pár se rozpovídal o dětech, princi Georgeovi, princezně Charlotte a princi Louisovi.

​Děti měly prababičku velmi rády, a proto pro ně nebylo jednoduché, když se dozvěděly o její smrti. Všechny tři také vše sledovaly velmi bedlivě a vnímaly, jak kolem poletují drony kvůli bezpečnosti, napsaly britské noviny Mirror. Pár také přiznal, že neslyšel, když probíhalo v noci cvičení kvůli pohřbu. Princ William ale dodal: „Některé děti se v noci probudily a říkaly, jestli něco neslyšíme."

Duha nad Buckinghamským palácem FOTO:  Profimedia

​​Odkaz královny

Krátce po smrti královny se nad Buckinghamským palácem objevila duha, kterou fanoušci královské rodiny považovaly za důkaz toho, že se s nimi panovnice přišla rozloučit. Podobně na tom byla i královská rodina. Nad zámkem Balmoral ve Skotsku, kde královna zemřela, se mělo objevit až pět duh. Všechny to v tu chvíli ohromilo. „Její Veličenstvo na nás shlíželo," usmívala se princezna Catherine.

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady