• TV Nova
  • Princezna Charlotte zase perlí: Na co během rozloučení s Alžbětou II. upozornila budoucího krále?

Princezna Charlotte zase perlí: Na co během rozloučení s Alžbětou II. upozornila budoucího krále?

Poslední rozloučení s britskou královnou Alžbětou II. si nenechaly ujít miliony lidí po celém světě. Do Westminsterského opatství pak dorazilo 2000 hostů. Během smutečního obřadu se ani obvykle formální členové královské rodiny neubránili emocím. Všechny přítomné navíc velmi dojalo, že se pohřbu zúčastnili i prince George a princezna Charlotte.

Členové britské královské rodiny musí zpravidla dodržovat přísný protokol, jak se chovat na veřejnosti. Podle něj není vhodné projevovat emoce před lidmi. Když dojde na ztrátu člena rodiny, je pochopitelné, že není tak lehké udržet city na uzdě.

Emoce proti protokolu

Ti, kteří se obřadu účastnili osobně, následně popsali, že to byl doopravdy silný zážitek. I přes důstojnost státního pohřbu truchlící příbuzní, kteří ztratili matku, babičku a prababičku, neskrývali emoce. Nejvíce to bylo vidět na králi Karlu III. a princi Williamovi, jejichž zarudlé tváře mluvily samy za sebe. Celá rodina držela při sobě a ukázala, že se jich odchod milované Lilibet hluboce dotkl.

FOTO:  Profimedia

Princ George a princezna Charlotte

K překvapení mnohých se na smutečním obřadu objevili i princ George a princezna Charlotte. William a Kate se totiž rozhodli, že už jsou dostatečně dospělí na to, aby se rozloučení zúčastnili. Jejich tiché truchlení a zarmoucené výrazy dojaly nejednoho přihlížejícího. Po celou dobu se oba chovali velmi vhodně, jak se na členy královské rodiny sluší a patří.

​​Musíš se poklonit

Sedmiletá Charlotte opět dokázala, že se vyzná v královském protokolu o dost víc než její devítiletý bratr George. Video zachytilo moment, kdy mu říká, že se musí poklonit, až kolem projdou s rakví. Tento okamžik se hned stal virálním, protože roztomilé poučování malé princezny všichni milují. Při červnových oslavách platinového jubilea královny Alžběty II. zase nenápadně usměrnila svého čtyřletého bratra Louise, který nedokázal přestat mávat na davy při jízdě v kočáru. Sama ale v minulosti proslula tím, že ráda vystrkuje jazyk na fotografy. Zdá se ale, že z ní postupně vyrůstá způsobilá mladá dáma.

Obliba koní

S její zesnulou prababičkou ji pojí nejenom zodpovědný přístup vůči královským způsobům, ale také velká náklonnost ke koním. Stejně jako ona se už odmala věnuje právě jezdectví. Tuto kratochvíli si nejdéle vládnoucí panovnice neodpustila ani ve vysokém věku. Nejspíše kvůli tomu zdobila černý kabát princezny Charlotte brož ve tvaru podkovy. Někdy toho vyjádří symbolické gesto mnohem víc než jakákoliv slova.

​​​Psí láska nikdy nekončí

Královna Alžběta II. proslula mimo jiné také tím, že milovala své psy. Není proto divu, že její dva věrní společníci plemene welsh corgi sledovali příjezd rakve na hrad Windsor, kde byla v kapli svatého Jiřího uložena po boku prince Philipa. Nyní se o psy bude starat princ Andrew a jeho bývalá manželka Sarah Ferguson. Právě od nich mazlíčky před více než rokem dostala a královně pomohli zvládnout izolaci v časech covidu.

Galerie

Sdílet
  • #Královna Alžběta II.

TOP články

Nejnovější

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady