Zlatá labuť má za sebou slavnostní premiéru: Dorazili hvězdní hosté

Historicky první dobový seriál TV Nova Zlatá labuť měl ve čtvrtek 26. ledna svou premiéru v Lucerně. A zhlédnutí prvního dílu si nenechala ujít celá řádka hereckých hvězd. Na projekci se vypravili Marta Dancingerová, Adam Vacula, Daniela Kolářová, Beáta Kaňoková, Robert Mikluš, Pavel Řezníček, Roman Vojtek, Adrian Jastraban a další.

Nechyběli ani režiséři Braňo Holiček a Biser A. Arichtev nebo producenti Filip Bobiňski, Petr Šizling a Jan Coufal, který je také hlavním scenáristou.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Televize Nova (@tvnovaofficial)

O co v seriálu půjde?

Zlatá labuť bude vyprávět osudy lidí spjatých se stejnojmenným obchodním domem, ve své době nejmodernějším chrámem nákupů a luxusu v Československu. To vše na pozadí turbulentních událostí přelomu třicátých a čtyřicátých let.

Co závidí Marta Dancingerová?

Hlavní ženskou roli si zahraje Marta Dancigerová, která hraje v seriálu prodavačku Báru. „Myslím, že přestože o té době víme hodně, nedokážeme se důsledně vžít do toho, jaké to bylo. Co závidím, je to, že lidé měli čas některé věci na rozdíl od nás opravdu prožít,“ přiznává herečka.

Inspirující doba

Adam Vacula, seriálový ředitel obchodního domu vnímá dobu, ve které se seriál odehrává, jako v mnohém inspirující. „Zejména v tom, jakým elegantním způsobem lidé mezi sebou komunikovali, respektovali se a jakým způsobem se ctilo určité dekorum a smysl pro detail,“ popisuje Vacula.

​V seriálu nebude podle Vaculy nouze o kontrastní vztahy, vypjaté situace, boj o lásku, hon za bohatstvím, úspěchem i prestiží, ale i každodenní život v době, který měla svůj osobitý punc. A právě proto by si podle něj neměli diváci tento seriál nechat ujít! 

Galerie

​Nový dobový seriál Zlatá labuť sledujte ve čtvrtek 2. února na TV Nova. Nebo už teď na Voyo.

Sdílet

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady