Kristýna Ryška o Zlaté labuti: Jak dlouho trvá proměna v Irenu?

V historicky prvním dobovém seriálu TV Nova Zlatá labuť jednu z postav ztvární herečka Kristýna Ryška. A to rovnou dceru Rudolfa Kučery, majitele obchodního domu Zlatá labuť. Jaká je role Ireny? A co dalšího herečka prozradila?

Irena nemá lehký úkol. Jako žena se musí prosadit v rodině, kterou vede otec Rudolf Kučera a kde jsou dva bratři, starší Rudolf a nejmladší Petr. Má také na starost chod impéria Kučerových. Má dvě děti s manželem Lukášem Maškem.

Cílevědomá Irena

„Moje postava se jmenuje Irena Mašková, jsem dcera v rodině, která vlastní Zlatou labuť. Je to prostřední dcera. A tak trošku tu firmu vede, respektive se o to snaží. Je to docela jeden z jejích velkých cílů. A dělá proto různé věci, aby toho svého dosáhla,“ prozradila herečka.

Boj o vliv

O Ireně se říká, že je intrikánka. Je tomu opravdu tak? „Dalo by se říct, že je lehce intrikánka, ale mnohdy to dělá z pragmatických důvodů, protože se chce postarat o rodinu, myslí si, že nikdo jiný to není schopen zvládnout. A už určitě ne její bratr Petr, se kterým se neustále špičkují a předhazují si, kdo má větší vliv v rodině. Na svou dobu je to žena, která si jde za svým. Je to kariéristka, takže i to se může zdát v očích diváka, že je to intrikánka, protože to na tu dobu bylo nezvyklé,“ řekla herečka.

A jaký názor má Ryška na svou roli? „Společného určitě něco musíme mít, už jenom to, že ji hraju. Máme společné tělo. Vždycky se vám tam promítne určitě nějaká vlastnost. Ale na první dobrou to asi není člověk, se kterým bych chtěla jít na kafe,“ svěřila se.

Proměna v prvorepublikovou dámu

Pro seriál bylo vytvořeno více než dva tisíce kostýmů, které nosí nejen dámy, ale i pánové. Důležitá je však také maskérna, kde se herci připravují. „Atmosféru z doby asi úplně nevnímám. Přece jenom je to natáčení, je to svým způsobem mnohdy náročná práce, když točíte od šesti do šesti, ještě navíc když máme tu nádheru na hlavě, která se musí dvě hodiny nebo hodinu a půl v maskérně vytvářet... Je to náročně, ale zároveň mě to velmi baví. Užívám si, že mohu být v kulisách, kam by se člověk normálně nedostal. Vizuálně to byla velmi nádherná doba,“ dodala.

Seriál Zlatá labuť startuje 2. února na Nově. A o týden dříve na Voyo!

Sdílet

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady