Nová fantasy minisérie Vědma zaujme magií: Havlová, Trojan i Dušek chtějí vítězství dobra nad zlem!

Dílna Voyo Originál se pouští na zatím neprobádané území. A to do světa fantasy. Pětidílná minisérie Vědma zapojí diváky do honby za elixírem nesmrtelnosti a boje dobra se zlem. V hlavních rolích se objeví zpěvačka Annet X, Josef Trojan, Dagmar Havlová a další. Přidají se na stranu dobra, nebo zla?

Pokud se mluví o fantasy, tak asi každého v československém kontextu napadnou pohádky nebo starší snímek Karla Zemana Cesta do pravěku, ve kterém byla celá řada trikových scén. I proto se producent seriálu Michal Reitler rozhodl, že je čas tento typ tvorby oprášit.  

„Chceme zkoušet nové věci. Tentokrát vstoupíme do světa fantasy. Je to velké dobrodružství. Vyžaduje to jinou práci se scénářem, herci, s výběrem lokací, se speciálními efekty. Já osobně jsem u něčeho podobného ještě nebyl,“ řekl na tiskové konferenci k novým projektům. 

Galerie

O čem příběh bude? 

Příběh se odehrává sice v současnosti, ale postupně odhaluje temná zákoutí z minulosti a rudolfínské Prahy šestnáctého století, kdy se alchymisté zabývali myšlenkou nesmrtelnosti. Každá strana má ovšem rub a líc. Ačkoliv se někdo může stát nesmrtelným, žije pak pouze jako rukojmí negativní energie.  

Pětidílná fantasy série Vědma  |  FOTO:  TV Nova

Obsazení   

„Zpěv není její jediný talent,“ říká autorka scénáře Adriana Kronerová o hlavní hrdince příběhu. V hlavních rolích se totiž objeví zpěvačka Annet X, která byla v loňském roce nominována na Objev roku v anketě Český Slavík a umístila se v žebříčku Forbes 30 pod 30. Jaké pro ni bylo přeskočit ze zpěvu na herectví? „Rozdíl mezi zpěvem a hudbou je to, že se člověk musí naučit plavat mezi cizími davy. A pro mě to bylo odbourávání nekomfortní zóny,“ uvedla zpěvačka.

.  

Mezi dalšími mladými talenty se objeví Josef Trojan a Denis Šafařík, kteří ztvární dost odlišné role. U Filipa bylo pro tvůrce nejdůležitější, aby jeho představitel vypadal sice mladě, ale aby z něho zároveň byla cítit aura člověka starého 400 let. I proto zvolili do obsazení Josefa Trojana, který svým mytickým vzhledem připomíná člověka, který se narodil před několika stoletími.  

Rodinná spolupráce

Autorka námětu a scénáře je Adriana Kronerová, která se Vědmě věnovala společně se svým synem a režisérem minisérie Jakubem Kronerem. Není to jejich první úspěšná spolupráce, oba na sebe upozornili významnými projekty, jako byl například vánoční filmový hit Šťastný Nový rok. Jakub Kroner na sebe také upozornil také snímky Bratislavafilm nebo Love.  

Námět vycházel podle autorky textu Kronerové z jejích vlastních dlouhodobých zkušeností, o kterých chtěla psát. Postupně to vyeskalovalo v žánr fantasy. Inspirací jí byli také samotní herci, ze kterých čerpala auru a postupně jim upravovala scénář přímo na tělo.  

Scenáristka a producentka fantasy seriálu Vědma Adriana Kronerová.
Scenáristka a producentka fantasy seriálu Vědma Adriana Kronerová.  |  FOTO:  TV Nova

Kde a kdy sledovat Vědmu 

Premiéra 1. řady minisérie Vědma na Voyo je 16. června 2023. Vědmu najdete pouze na Voyo, zatím nebude dostupná v běžném vysílání. Tato minisérie z produkce Voyo Originál má 5. dílů, každý týden se můžete těšit na novou epizodu. Po zveřejnění všech dílů si můžete své oblíbené postavy připomenout a podívat se znovu na všech pět epizod najednou.

Bude také druhá série?

V tuto chvíli nebyla oznámená navazující řada, ale všechny aktuální informace naleznete na stránkách nova.cz v sekci pořadu Vědma. Na nova.cz se také můžete podívat na bonusové materiály, které vám poodkryjí zákulisí vzniku minisérie. 

Vědma na Voyo už brzy!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady