• Pořady
  • Vědma
  • Stovky let staré postavy i bytosti z jiné dimenze. O čem bude fantasy série Vědma?

Stovky let staré postavy i bytosti z jiné dimenze. O čem bude fantasy série Vědma?

Na pražském festivalu Comic Con byla poprvé představena nová fantasy minisérie s názvem Vědma. Ta bude už brzy k vidění na Voyo.

O čem bude nová minisérie Vědma? To nám prozradila scenáristka a producentka Adriana Kronerová.

Vědma

Fantasy seriál se bude odehrávat České republice. „Příběh se odehrává v současné Praze, ale řeší se v něm také téma konce etapy lidské civilizace. Jsou tam postavy, které jsou staré 400 let a pochází z rudolfinské Prahy. Dále i postavy, které jsou z dimenze bytosti světla, a samozřejmě i obyčejní lidé,“ prozrazuje scenáristka.

Scenáristka a producentka fantasy seriálu Vědma Adriana Kronerová.
Scenáristka a producentka fantasy seriálu Vědma Adriana Kronerová.  |  FOTO:  TV Nova

Obsazení

Fantasy příběh bude mít hvězdné obsazení. Jednu z rolí hraje i Jaroslav Dušek. „V seriálu hraju Ondřeje. Je to dědeček hlavní hrdinky, mladé vědmy. Minisérie mě zaujala a scénář se mi líbí. Připadá mi, že se to do této doby hodí. Je tam vyřčeno mnoho aktuálních záležitostí a zároveň se mi zdá pěkná výtvarná stylizace.“

Bylinkářka

Další herečkou, která se v seriálu objeví, je bývalá první dáma Dagmar Havlová, která hrála i například v minisérii Případ Roubal. „Hraji bylinkářku Báru, je to tak trochu čarodějka. Umí číst minulé i budoucí životy. Seriál je krásný, protože je o moci a o boji světla s tmou. Já představuji tu světlejší část.“

Herec Josef Trojan, režisér Jakub Kroner, scenáristka a producentka Adriana Kronerová a herec Denis Šafařík na představení Vědmy na Comic-Con.
Herec Josef Trojan, režisér Jakub Kroner, scenáristka a producentka Adriana Kronerová a herec Denis Šafařík.

Tom

Jednou z hlavních postav ztvárňuje i herec Josef Trojan. „V seriálu hraji postavu Toma. Je to kluk, který žije už několik stovek let na této planetě. Je to záhadný, tajemný, velmi inteligentní a i trochu komplikovaný člověk.“ V seriálu také hraje zpěvačka Annet Charitonová, známá jako Annet X, která je Tomova platonická láska, a nebo Denis Šafařík, který je v seriálu Anetin kamarád.

Fantasy minisérii Vědma najdete už brzy na Voyo!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady