• Pořady
  • Ulice
  • Dětské herecké hvězdy ze seriálu Ulice: Proč došlo k jejich přeobsazení?

Dětské herecké hvězdy ze seriálu Ulice: Proč došlo k jejich přeobsazení?

Seriál Ulice se vysílá již přes osmnáct let. Za tu dobu si v něm zahrála i spousta dětí. Některé z nich v něm vyrostly, jiné byly časem přeobsazeny. Jistě si dodnes pamatuje Václava Motyčku, představitele Lexíka, který byl pár let zpět přeobsazen.

Václava Motyčku diváci seriálu Ulice coby Lexíka mohli vidět naposledy v roce 2020. K přeobsazení v jeho případně došlo na základě náročného a emočně vypjatého děje.

„Rozhodli jsme se do role Lexíka obsadit o něco starší dítě. Čekají na něj totiž náročnější herecké akce i složitější texty, které se bude muset naučit,“ objasnila tehdy přeobsazení kreativní producentka Ulice Silvia Klasová. „Na základě kamerových zkoušek jsme vybrali právě Filipa Hornyaka a věříme, že si ho diváci oblíbí stejně jako Vašíka Motyčku,“ dodává k novému obsazení. Loučení s malým Vašíkem, který se v Ulici objevoval od svých čtyř měsíců, nebylo po pěti letech pro produkci ani herce jednoduché, neboť všem bezpochyby přirostl k srdci.

Galerie

Došlo k tomu již dříve
Avšak postava Lexíka není jediná, u níž došlo v průběhu let k přeobsazení. Do role syna Františka a Skyler byl poprvé obsazen Tomášek Kozdera, nyní Chrise hraje Michael Lorenc. V případě Mirinky Hejlové, dcery Jardy a Lenky, došlo k přeobsazení dokonce několikrát. Nejprve ji ztvárňovala dvojčata Anežka a Michaela Vavrochovy, poté Anička Spáčilová, nyní ji hraje Adélka Krauseová, sestra Jakuba, seriálového Šimona.  Představitel malého Kustíka, syna Karly a Máry Marečkových, od jeho narození ztvárňoval Vilémek Schön. Na začátku roku však došlo ke změně v obsazení. V roli Kustíka se střídají dvojčata Rafael a Samuel Martinicovi.

Proč je přeobsazování dětských postav tak časté?
Ulice je dlouhodobý projekt. Nyní se vysílá již jeho osmnáctá sezona. Za tu dobu se v ní narodilo už hodně miminek. Příběhy některých z nich a jejich rodičů se tvůrci rozhodli vyprávět i s vědomím náročnějšího natáčení, protože na place se vše podřizuje právě těmto nejmladším posilám uličního hereckého týmu. Zatímco u krátkodobých projektů natáčejí malé děti jen pár dnů během kratšího časového úseku, u dlouhodobých seriálů, jako je právě Ulice, není natáčení omezeno na dobu určitou. A právě to přináší při práci s dětmi ty největší komplikace.

​Sledujte oblíbený seriál od pondělí do pátku od 18:30 na Nově! ​Celé díly najdete na nova.cz.

Ulici můžete sledovat i na Voyo.

Související videa

Filip Hornyak
Filip Hornyak

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Ulice

Články k pořadu Ulice

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady