Díky pomoci domácího hospice jsem mohl umírajícího tátu jen držet za ruku, říká Filip Rajmont z Ulice

Jedna z dějových linek seriálu Ulice se nyní zaměřuje na problematiku mobilních hospiců. Jejich služby jsou důležité a zájem o ně roste stejně jako informovanost lidí o možnosti důstojného umírání – a doma. Každým rokem narůstá počet pacientů, kteří zemřeli doma za podpory domácích hospiců. Bohužel je to stále jen zlomek lidí z těch, kteří by si to přáli.

Další osobností Ulice, která se rozhodla podpořit mobilní hospice, je herec Filip Rajmont. S jejich pomocí už má trojnásobnou zkušenost. Ve všech třech případech jsem domácí péči potřeboval, připouští. Kdo se s odchodem blízkého sám nesetká, nic neví, dodává.

Když odcházel táta...

Když vážně onemocněl Filipův tatínek, poradila mu jeho kamarádka právě domácí péči. Kdo tím prochází poprvé, neumí si to vůbec představit, dodává představitel Oty Puklického z Ulice. 

Hospice zajistí péči, vy máte čas na umírajícího​

U domácího hospicu Filip oceňuje zejména to, že se postará o všechny věci, o kterých člověk bez zkušenosti vůbec nic neví: například kde si vypůjčit odlehčovací pomůcky nebo jak zajistit domácí zdravotní péči. To díky pomoci mobilního hospice jsem se já sám třeba mohl soustředit na to, abych jen držel za ruku. Strávil jsem s odcházejícím čas a měl možnost říct, co mělo ještě zaznít, vzpomíná.

​Chcete podpořit sbírku na podporu domácích hospiců sdružených pod Fórem mobilního hospiců? Můžete tak učinit na právě probíhající sbírce na platformě Donio.cz. Peníze, které se ze sbírky vyberou, budou mimo jiné použity na osvětové aktivity pro širokou veřejnost a dále na vzdělávání odborníků, kteří poskytují péči umírajícím a jejich rodinám.

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Ulice

Články k pořadu Ulice

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady